eWinner 2. Liga: Smutny koniec 2022 roku przy Niepodległości 2. Siarka Tarnobrzeg przegrała z rezerwami Lecha Poznań [ZDJĘCIA - CZĘŚĆ 1]

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Nie takiego finału piłkarskiej jesieni oraz 2022 roku spodziewali się fani Siarki Tarnobrzeg. Po zwycięstwie w Pruszkowie wszyscy liczyli na to, że zielono-czarno-żółci zapunktują w spotkaniu z Lechem II Poznań. To nie był jednak dobry mecz w wykonaniu Siarkowców.

Rezerwy Lecha Poznań to jeden z rywali Siarki Tarnobrzeg w walce o utrzymanie się w eWinner 2. Lidze. Dlatego sobotnie starcie przy Niepodległości 2 miało kolosalne znaczenie. Trzeba przyznać, że od pierwszych minut to właśnie rezerwy mistrzów Polski dyktowały warunki gry i umiejętnie "wybijały" z rytmu podopiecznych Łukasz Becelli. W pierwszych 45 minutach poza uderzeniem Wojciecha Bieniarza tarnobrzeska drużyna nie stworzyła żadnego zagrożenia pod bramką Krzysztofa Bąkowskiego. Z kolei rezerwy "Kolejorza" mogły wygrywać 1:0. W 31. minucie spotkania Wojciech Muzyk sfaulował w polu karnym jednego z piłkarzy gości. Bramkarz Siarki popisał się skuteczną interwencją przy rzucie karnym i Tomasz Cywka nie mógł się cieszyć z gola.

W drugiej połowie Siarkowcy mieli już swoje szanse: Dawid Bałdyga, Ivan Agudo, ale to Lech II cieszył się z gola. W 73. minucie meczu Filip Wilak najlepiej zachował się w "szesnastce" i mocnym strzałem w długi róg pokonał Muzyka. Tarnobrzeżanie bardzo chcieli "wyrwać" choćby jeden punkt, ale brakowało szczęścia przy uderzeniach: Szymona Lewickiego, czy też Ołeksandra Jacenki i Cezarego Stańczyka w ostatniej akcji spotkania. Siarka przegrała ostatni mecz w 2022 roku.

Siarka Tarnobrzeg - Lech II Poznań 0:1 (0:0)

Bramka: Filip Wilak 73

Siarka: 33. Wojciech Muzyk - 37. Michał Bierzało, 16. Wojciech Bieniarz, 11. Marcin Stefanik - 97. Piotr Kwaśniewski, 6. Marcel Tyl (63, 10. Lukáš Hrnčiar), 25. Szymon Kaliniec (78, 5. Szymon Lewicki), 9. Dawid Bałdyga (78, 3. Cezary Stańczyk), 7. Ołeksandr Jacenko, 20. Bartosz Sulkowski (74, 18. Piotr Cichocki) - 28. Kamil Adamek (63, 8. Iván Agudo).

Lech II: 12. Krzysztof Bąkowski - 16. Mateusz Żukowski, 5. Patryk Waliś (72, 22. Jakub Zagórski), 2. Maksymilian Pingot, 17. Krystian Palacz - 11. Filip Wilak (76, 9. Łukasz Spławski), 8. Bruno Żołądź, 6. Tomasz Cywka, 15. Maksymilian Dziuba (66, 21. Patryk Gogół), 23. Jakub Antczak - 19. Norbert Pacławski.

Żółte kartki: Bierzało, Kwaśniewski - Pingot, Palacz, Antczak, Pacławski.

Sędziował: Aleksander Kozieł (Kielce).