eWinner 2. Liga: Krzysztof Zawiślak uratował jeden punkt. Siarka Tarnobrzeg zremisowała z Hutnikiem Kraków [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sport W meczu 21. kolejki piłkarskiej eWinner 2. Ligi Siarka Tarnobrzeg podzieliła się punktami z Hutnikiem Kraków. Gola na wagę jednego "oczka" strzelił w 90. minucie Krzysztof Zawiślak. Zobaczcie zdjęcia.

Jesienią Siarka Tarnobrzeg przegrała na Suchych Stawach w Krakowie aż 0:6. Piłkarze z Podkarpacia chcieli się odegrać za tamten mecz, ale rywale z Nowej Huty szybko rzucili się do ataków, które przyniosły skutek już w 23. minucie. Ładnym uderzeniem popisał się Marcin Wróbel i piłka znalazła się w siatce bramki strzeżonej przez Wojciecha Muzyka. Siarkowcy w pierwszej połowie mieli jedną dobrą okazję, ale Marcin Stefanik z ośmiu metrów nie trafił do bramki. W drugich 45 minutach Hutnik czekał na kontry, a zielono-czarno-żółci mieli więcej z gry.

Swoje okazje miał Stefanik (piłka odbiła się od słupka), ale dopiero w 90. minucie po serii rzutów różnych najlepiej zachował się Krzysztof Zawiślak, który strzałem po ziemi pokonał Adama Wilka. Drużyna prowadzona przez Łukasza Becellę chciała zadać decydujący cios, ale nie było już na to czasu. Zatem w drugim meczu w 2023 roku Siarka zremisowała i wciąż znajduje się w strefie spadkowej.

Siarka Tarnobrzeg - Hutnik Kraków 1:1 (0:1)

Bramki: Krzysztof Zawiślak 90 - Marcin Wróbel 23

Siarka: 33. Wojciech Muzyk - 16. Wojciech Bieniarz (89, 9. Alan Lubaski), 37. Michał Bierzało, 11. Marcin Stefanik - 29. Mateusz Ziółkowski, 6. Marcel Tyl (46, 10. Lukáš Hrnčiar), 14. Kacper Cichoń (70, 7. Ołeksandr Jacenko), 8. Iván Agudo, 18. Piotr Cichocki (70, 13. Krzysztof Zawiślak), 20. Bartosz Sulkowski - 2. Paweł Mróz (46, 28. Kamil Adamek).

Hutnik: 1. Adam Wilk - 20. Michał Zięba, 5. Dawid Kubowicz, 36. Kamil Wenger, 24. Damian Urban - 17. Sławomir Chmiel (74, 9. Krystian Lelek), 10. Miłosz Drąg, 8. Dominik Zawadzki, 7. Krzysztof Świątek (74, 77. Kacper Andrzejewski), 11. Patryk Kieliś - 99. Marcin Wróbel (86, 23. Jakub Marcinkowski).

Żółte kartki: Ziółkowski, Mróz - Drąg, Chmiel, Kieliś, Zawadzki. Sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).