eWinner 2. Liga: Ambitnie grająca Siarka Tarnobrzeg przegrywa w dziewiątkę z KKS-em Kalisz. Skandaliczne sędziowanie Roberta Marciniaka [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sport Mnóstwo emocji, kontrowersje sędziowskie i Siarka Tarnobrzeg, która w dziewiątkę potrafiła doprowadzić do wyrównania. Podczas sobotniego mecz 14. kolejki piłkarskiej eWinner 2. Ligi z KKS-em Kalisz nie było nudno.

To nie była udana sobota dla Siarki Tarnobrzeg. Drużyna prowadzona przez Łukasza Becellę od 20 minuty grała w dziesiątkę, a od 65 minuty w dziewiątkę - po dwóch czerwonych kartkach dla Szymona Lewickiego i Piotra Pietrygi. Mimo podwójnego osłabienia udało się doprowadzić do wyrównania, ale... w ostatniej akcji spotkania goście z Kalisza strzelili zwycięskiego gola.

Bramki: Marcin Stefanik 80 - Filip Kendzia 8, Jakub Wilczyński 90

Siarka: 23. Piotr Pietryga - 16. Wojciech Bieniarz, 37. Michał Bierzało, 11. Marcin Stefanik - 97. Piotr Kwaśniewski, 6. Marcel Tyl (46, 28. Kamil Adamek), 10. Lukáš Hrnčiar (46, 25. Szymon Kaliniec), 8. Iván Agudo (46, 2. Paweł Mróz), 7. Ołeksandr Jacenko (70, 1. Jakub Jędrychowski), 20. Bartosz Sulkowski (46, 18. Piotr Cichocki) - 5. Szymon Lewicki.

KKS 1925: 1. Maciej Krakowiak - 17. Jakub Głaz (60, 16. Bartłomiej Putno), 42. Wiktor Smoliński, 3. Mateusz Gawlik, 26. Filip Kendzia, 77. Daniel Kamiński (69, 19. Piotr Zmorzyński) - 71. Kamil Koczy (60, 6. Kasjan Lipkowski), 11. Michał Borecki, 23. Adrian Łuszkiewicz, 10. Néstor Gordillo (89, 14. Bartosz Gęsior) - 9. Piotr Giel (69, 38. Jakub Wilczyński).

Żółte kartki: Lewicki, Agudo, Cichocki, Bieniarz, Jędrychowski - Giel, Smoliński, Wilczyński, Łuszkiewicz, Kendzia.

Czerwone kartki: Szymon Lewicki (20. minuta, Siarka, za drugą żółtą), Piotr Pietryga (65. minuta, Siarka, za faul taktyczny).

Sędziował: Robert Marciniak (Kraków).

Całe spotkanie idealnie rozpoczęło się dla gości z Kalisza. Już w 8. minucie Filip Kendzia wpakował głową piłkę do siatki. Po 20 minutach gry Siarkowcy już mieli jednego zawodnika mniej na murawie. Szymon Lewicki dwa razy zachował się po juniorsku - na początku przeszkadzał bramkarzowi z Kalisza wyprowadzić piłkę i dostał żołtą kartkę, a drugie "żółtko" zarobił po faulu na obrońcy. Zasłużona czerwona kartka. Potem jednak sędzia Robert Marciniak całkowicie stracił kontrolę nad tym co dzieje się na boisku. Kontrowersyjna ręka i jedenastka dla KKS-u, sporo dziwnych decyzji, gdzie gracze gości powinni otrzymać żółtą kartkę, ale tak się nie działo. Siarkowcy mimo gry w osłabieniu uparcie chcieli zdobyć gola i wcale nie byli słabsi od gości. W 65. minucie już było tylko dziewięciu piłkarzy zielono-czarno-żółtych na murawie. Z boiska wyleciał Piotr Pietryga (w pierwszej połowie obronił rzut karny), który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję zawodnika z Kalisza.

Trener Łukasz Becella i jego podopieczni nadal byli groźni i po jednym ze stałych fragmentów gry mogli się cieszyć z gola. W polu karnym odnalazł się Marcin Stefanik i było 1:1! Wielka szkoda, że kolejne dziwne decyzje arbitra głównego i sędziów liniowych sprawiły, że w końcówce było nerwowo. W ostatniej akcji spotkania Jakub Wilczyński pokonał debiutanta Jakuba Jędrychowskiego i to kaliszanie cieszyli się z trzech punktów. Kibice Siarki pożegnali Marciniaka i arbitrów liniowych porcją gwizdów, ogromne pretensje mieli do sędziowskiej trójki piłkarze obu drużyn.

Zobaczcie zdjęcia z wydarzeń boiskowych.