Reklama

Eliminacje do Mistrzostw Europy U-19 kobiet na stadionie w Stalowej Woli. Poznaj cały program imprezy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Screen

Eliminacje do Mistrzostw Europy U-19 kobiet na stadionie w Stalowej Woli. Poznaj cały program imprezy - Zdjęcie główne

Mieczysław Golba - prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, z lewej - prezydent Stalowej Woli - Lucjusz Nadbereżny. | foto Screen

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Jesienią 2022 roku mieliśmy na stadionie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli mecz reprezentacji U-20 pomiędzy Polską a Portugalią, a teraz w "hutniczym grodzie" odbędzie się cały turniej eliminacyjny. Tym razem w akcji zobaczymy reprezentację kobiet U-19: Polski, Szwajcarii, Czech oraz Serbii.

Na Podkarpaciu w dniach 5-11 kwietnia rozegrany zostanie turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy U-19, które odbędą się w lipcu w Belgii. Będzie to drugi etap kwalifikacji, w którym biało-czerwone zmierzą się z Szwajcarią, Czechami i Serbią. Pięć z sześciu spotkań turnieju odbędzie się w Stalowej Woli, jedno w Boguchwale. Rywalizacja toczyć się będzie w systemie każdy z każdym, reprezentacja Polski rozegra zatem w Stalowej Woli trzy mecze. Pierwszy 5 kwietnia ze Szwajcarią.

- W ubiegłym roku na Podkarpaciu grała reprezentacja Polski U20 mężczyzn, dla której stadion w Stalowej Woli był bardzo szczęśliwy, bo pokonaliśmy Portugalię. Tym razem nie będzie to jeden mecz, a trzy, a właściwie sześć, bo mamy jeszcze mecze pozostałych drużyn. Nie są to mecze towarzyskie, ale eliminacje do mistrzostw Europy. Dla tych drużyn to na ten moment najważniejsze mecze w tym roku. Wierzą, że stadion w Stalowej Woli będzie szczęśliwy również dla naszych pań - mówi Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Kadrę Polski U-19 prowadzi Katarzyna Barlewicz, która właśnie na Podkarpaciu się urodziła i tutaj stawiała pierwsze piłkarskie kroki. - Grała w Sanovii Lesko, kadrze Podkarpacia, potem w Sokole Kolbuszowa Dolna, dzięki któremu wypłynęła na szerokie wody. Wkrótce ma wysłać powołania na turniej w Stalowej Woli, więc wkrótce dowiemy się, w jakim składzie przyjedzie nasza reprezentacja. Mecze w ramach turnieju kwalifikacyjnego będą biletowane, ale bilety będą wydawane bezpłatnie - uzupełnia Golba.

W drodze do finałów mistrzostw Europy do lat 19 kobiet trzeba przejść dwie rundy kwalifikacji. W pierwszej Polki w turnieju rozgranym w październiku 2022 roku w Wielkopolsce zajęły drugie miejsce w swojej grupie, w której mierzyły się z Francją, Irlandią i Irlandią Północną. Bezkonkurencyjne w były Francuzki. W drugiej rundzie Polki trafiły do wyrównanej grupy – ze Szwajcarią. Czechami i Serbią. Bilety do Belgii weźmie tylko najlepsza drużyna.

Program turnieju kwalifikacyjnego w Stalowej Woli:

5 kwietnia (środa) – w Stalowej Woli

  • Polska – Szwajcaria, godz. 12
  • Serbia – Czechy, godz. 18
 

8 kwietnia (sobota) – w Stalowej Woli

  • Polska – Czechy, godz. 12
  • Serbia – Szwajcaria, godz. 18
 

11 kwietnia (wtorek) – w Stalowej Woli

  • Polska – Serbia, godz. 12
 

11 kwietnia (wtorek) – w Boguchwale

  • Szwajcaria – Czechy, godz. 12

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy