Autor: | Zdjęcie: Stal Stalowa Wola PSA

Druga liga: Udana inauguracja wiosny przy Hutniczej. Stal Stalowa Wola wygrywa z ŁKS-em II Łódź - Zdjęcie główne

Stal Stalowa Wola wygrywa z ŁKS-em II Łódź | foto Stal Stalowa Wola PSA

Sport Stal Stalowa Wola udanie zainaugurowała rundę wiosenną w drugiej lidze. Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego zgarnęli komplet punktów, pokonując na własnym obiekcie rezerwy ŁKS-u Łódź.

Wynik spotkania w 15' minucie otworzył Lucjan Klisiewicz, który wykorzystał błąd w obronie gości i z kilku metrów pokonał golkipera. Chwilę później mogło być 2:0, ale bramkarz przyjezdnych sparował strzał Górskiego na słupek. W 28' minucie strzelec bramki Klisiewicz zdecydował się na ostry wślizg, który kosztował go czerwoną kartkę. Od tego momentu Stal była zmuszona grać w osłabieniu.

Stan zawodników na boisku wyrównał się w drugiej połowie, a dokładnie to w 66' minucie, kiedy to drugą żółtą kartkę obejrzał Śliwa. Gospodarze konsekwentnie utrzymywali korzystny rezultat, a ostatnia dogodna okazja do jego podwyższenia nadarzyła się w 76' minucie. Wtedy strzał Sukiennickiego z okolic jedenastego metra obronił golkiper Kucharski. W następnej kolejce Stal czeka pojedynek z Chojniczanką Chojnice na wyjeździe.

Stal Stalowa Wola - ŁKS II Łódź 1:0 (1:0)
Bramki: Lucjan Klisiewicz 15'

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Kowalski, Oko, Urban, Górski, Soszyński, Sukiennicki, Ziarko (46' Chełmecki), Zaucha, Imiela – Klisiewicz
Rezerwowi: Muzyk, Strózik, Wiktoruk, Pioterczak, Maluga, Mydlarz, Banach, Seweryn
Trener: Ireneusz Pietrzykowski

ŁKS II Łódź: Kucharski – Bąkowicz, Louveau, Koprowski, Marciniak, Zając, Kuźma (46' Dynel), Łabędzki, Goncalves, Śliwa, Sławiński
Rezerwowi: Bomba, Ślęzak, Wszołek, Fase, Iwańczyk, Lipień, Pawłowski, Książek
Trener: Marcin Pogorzała