Autor: | Zdjęcie: Stal Stalowa Wola PSA

Druga liga: Stal Stalowa Wola z kolejnymi punktami. Po meczu ze Stomilem Olsztyn umocniła się w strefie barażowej - Zdjęcie główne

Stomil Olsztyn - Stal Stalowa Wola | foto Stal Stalowa Wola PSA

Sport 23. kolejka przyniosła spotkanie Stomilu Olsztyn ze Stalą Stalowa Wola. Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego byli skuteczniejsi  i to oni przywożą do domu komplet oczek.

Wynik spotkania w 22. minucie mógł otworzyć Zaucha, któremu wtórował Strózik. Jednak jego strzał został skierowany wprost w golkipera Stomilu. To była jedna z ciekawszych sytuacji z pierwszej połowy, która zakończyła się bez bramek po obu stronach.

Po zmianie stron meczem lepiej zarządzali piłkarze Ireneusza Pietrzykowskiego. Co prawda w 73. minucie po dużym zamieszaniu w polu karnym Stomilu obronną ręką wyszedł golkiper gospodarzy. Swoje szanse miał też Stomil i w pewnym momencie był nawet bliżej zdobycia gola, ale ostatecznie ta sztuka nie powiodła się graczom Stomilu. 83. minuta przyniosła upragnioną bramkę dla Stali. Dośrodkowanie Sukiennickiego na gola zamienił Jakub Banach. Drużyna Ireneusza Pietrzykowskiego chciała pójść za ciosem, jednak wynik 1:0 dla Stali utrzymał się do końca meczu.

Stomil Olsztyn - Stal Stalowa Wola 0:1 (0:0)
Bramki: Jakub Banach 83'

Stomil Olsztyn: Garstkiewicz – Szabaciuk, Waleńcik, Kubań – Wójcik (67' Retlewski), Bezpalec (60' Brikner), Krawczun, Karlikowski (78' Razeian) – Żwir, Florek (78' Pietraszkiewicz) – Kurbiel

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Kowalski (46' Banach), Oko, Furtak – Zaucha (71' Maluga), Wiktoruk (46' Górski), Soszyński, Ziarko – Imiela (81' Chełmecki), Pioterczak (46' Sukiennicki) – Strózik