Reklama

Dariusz Dziedzic, prezes Siarki Tarnobrzeg: - W ostatnich latach nie było u nas eldorado. Każda zmiana w kadrze jest "szyta na naszą miarę" [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Lipiec

Dariusz Dziedzic, prezes Siarki Tarnobrzeg: - W ostatnich latach nie było u nas eldorado. Każda zmiana w kadrze jest "szyta na naszą miarę" [WIDEO] - Zdjęcie główne

Prezes Siarki Tarnobrzeg - Dariusz Dziedzic. | foto Grzegorz Lipiec

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Rozmawiamy z prezesem tarnobrzeskiej Siarki - Dariuszem Dziedzicem. Czas podsumować pierwszą część sezonu piłkarskiej trzeciej ligi, dowiedzieć się jak wyglądają finanse klubu i czy już wprost można mówić, że celem na 2022 rok jest awans do drugiej ligi.

Po pierwszej części sezonu piłkarskich rozgrywek trzeciej ligi, Siarka Tarnobrzegu zajmuje w tabeli grupy 4 wysokie drugie miejsce z dorobkiem 35 punktów. Do liderujących rezerw Cracovii Kraków strata jest minimalna i wynosi jedno "oczko", ale za plecami jest jeszcze kilka ekip, które marzą o awansie do drugiej ligi. Co słychać w Siarce? Zapraszamy na naszą rozmowę z prezesem Spółki Akcyjnej Siarka Tarnobrzeg, Dariuszem Dziedzicem.

Futsal w Tarnobrzegu. Piłkarze ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Siarki mają możliwość ogrywania się w podkarpackiej lidze. Skąd pomysł na taką inicjatywę?

Dariusz DZIEDZIC: - Od tego sezonu zimowego rozpoczęliśmy zupełnie nowy projekt. On już wcześniej był zapowiadany, bo to jest część naszych założeń na rozwoju klubu. Futsal to propozycja numer jeden, a w przyszłości czeka nas kolejny ruch: piłka plażowa nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Ciekawa inicjatywa, która przyczyni się do rozwoju młodych zawodników. To jest zupełnie inne granie w piłkę niż na murawie. Drużyna oparta jest o uczniów liceum ogólnokształcącego SMS-u Siarki. Kilku z nich trenuje już z pierwszym zespołem, część to wyróżniający się juniorzy, którzy właśnie wywalczyli awans z ligi wojewódzkiej do ligi makroregionalnej. Hala ma im pomóc w rozwoju w tym "martwym" okresie pomiędzy rozgrywkami ligowymi.

 

Za nami runda jesienna rozgrywek trzeciej ligi, jaka jest ocena prezesa? Drugie miejsce przed sezonem kibice Siarki braliby w ciemno...

- Zimujemy na pozycji wicelidera, rundę jesienną skończyliśmy jako "mistrz". W lecie każdy z takiego wyniku byłby bardzo uradowany. Pierwsze ruchy transferowe oraz pierwsze mecze wskazywały, że będziemy mieli dużo radości. Było wiele pozytywnych emocji, a przez większość jesieni byliśmy liderem. Świetna seria na początku, potem drobny kryzys, jak to w sporcie, ale potrafiliśmy wyjść z niego obronną ręką. Mamy wicelidera i możemy z większym spokojem i dawką optymizmu zacząć zimowe przygotowania. Jest też jakiś niedosyt, bo kilka punktów nam uciekło. Ta zaliczka mogła być nieco lepsza, ale podchodzimy do ligi i rywali z respektem. Te rozgrywki będą bardzo wyrównane, a wiosna bardzo ciekawa.

Będą duże ruchy kadrowe w trakcie tej zimy?

- Raczej nie. Determinantem tego co będzie się działo w tym okienku transferowym miał być wynik sportowy. Ta ocena jest dobra, stąd też rewolucji być nie może. Jest za to przewidywana korekta kadry. Teraz jest jeszcze zbyt wcześnie, aby mówić o personaliach. Myślę, że w styczniu poznamy wszystkie szczegóły dotyczące ruchów "na plus" i "na minus". Chcemy bazować na tym co udało się stworzyć w trakcie jesieni. Trzon ekipy jest mocny i na tym chcemy budować swoją przyszłość.

Kibice w Tarnobrzegu zadają też pytanie: jak wygląda sytuacja finansowa klubu, czy pieniądze pozwolą grać Siarce o cel jakim jest awans do drugiej ligi?

- Finanse w klubach są raczej drażliwym tematem. W Siarce w ostatnich latach eldorado nie było. Zawsze staramy się zabezpieczyć klubowy budżet i mamy pewne ograniczenia. Mamy okres względnej stabilizacji, a współpraca z samorządem miejskim daje nam bazę do budowy czegoś więcej. To wszystko w połączeniu z pozostałymi sponsorami - a wśród nich są i nowi, którzy zdecydowali się wspierać klub - pozwala nam z optymizmem spoglądać w przyszłość. Każda zmiana w kadrze, każda inwestycja jest "szyta na naszą miarę". Szaleństw nie będzie jeśli chodzi o transfery. Kończąc: finanse pozwalają nam na walkę o czołowe lokaty i awans do drugiej ligi. Najbliższa przyszłość jest zabezpieczona, a co dalej... wszystko zależy od wyniku sportowego na koniec tego sezonu. Teraz jednak skupieni jesteśmy na budowie potencjału na wiosnę, tak aby finał był dla nas radosny.

Nie tak dawno ogłoszona została realizacja ważnej inwestycji sportowej. Budowa Centrum Sportów Olimpijskich i Paraolimpijskich to także szansa dla Siarki.

- Wspólnie z tarnobrzeskim samorządem udało się stworzyć bardzo ciekawą koncepcję, która już wiele lat temu była w planach. Teraz urealniliśmy ten pomysł. Ta koncepcja jest dedykowana nie tylko piłce nożnej, ale i również dyscyplinom, które funkcjonują w naszym mieście. Mowa tutaj także o stadionie lekkoatletycznym. Taki obiekt, jeśli powstanie, przyniesie ogromny potencjał. To ma być świetna baza na zgrupowania, obozu. Wszystko jest robione w ten sposób, aby wyróżniał się w całej Polsce południowo-wschodniej i zarabiał na siebie. Na przełomie 2021 i 2022 roku powstanie projekt na pierwszy etap tej inwestycji: boisko ze sztuczną nawierzchnią pod balonem. Siarka i ekipy osiedlowe z Tarnobrzega, które grają w niższych klasach rozgrywkowych będą miały bazę do treningów w czasie zimy. Samorząd jest już po wstępnych rozmowach dotyczących finansowania tej inwestycji.

Kiedy Siarkowcy wrócą do treningów w 2022 roku?

- Po zakończeniu pierwszej części sezonu piłkarze mieli krótki okres roztrenowania, który został zakończony testami motorycznymi. Jesteśmy zadowoleni z wyników to daje optymizm przed wiosną. W trakcie urlopu piłkarze mają rozpiski i pracują indywidualnie, a nad wszystkim czuwa sztab szkoleniowy. Wracają do treningów 7 stycznia, a na początek będą kolejne testy. Potem przygotowania na własnych obiektach, obóz dochodzeniowy, dziesięć sparingów, także  silnymi rywalami i zaczynamy wiosenne granie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy