Reklama

Centrum wkrótce z dyrektorem

Opublikowano:
Autor:

Centrum wkrótce z dyrektorem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Mieszkańcy Stalowej Woli, działacze piłkarscy, a przede wszystkim sami zawodnicy drugoligowej Stali Stalowa Wola czekają na moment, kiedy będą mogli korzystać z obiektu przy ulicy Hutniczej. Wkrótce poznamy dyrektora Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej.

1 stycznia 2020 roku oficjalnie zacznie działać Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli. Budowa całego obiektu nie została jeszcze zakończona, bo jak wyjaśnia w mediach społecznościowych prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny pozostają konieczne poprawki, tak aby obiekt jak najdłużej służył wszystkim chętnym. Wszyscy czekają na informację, że Stalówka po blisko trzech latach wreszcie wraca do domu i 29 lutego mecz z Bytovią Bytów zostanie rozegrany w Stalowej Woli, a nie w Boguchwale. - Myślę, że nikt nie bierze pod uwagę gry meczów domowych wiosną w innym miejscu niż Stalowa Wola - powiedział w Radiu Leliwa Mateusz Nowak, prezes Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Stal Stalowa Wola.

Jednocześnie magistrat ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. Według posiadanych informacji dwie osoby złożyły swoje podania do tej pracy. Teraz komisja konkursowa sprawdzi te aplikacje pod względem formalnym i merytorycznym.

Cała inwestycja kosztowała 44 miliony złotych, z czego 15 milionów złotych to dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki. W jej ramach przebudowano płytę główną boiska przy Hutniczej wraz z systemem podgrzewania murawy, oświetleniem i wyposażeniem. Dodatkowo wybudowano zaplecze szatniowo-sportowe z trzema kondygnacjami wraz z krytą trybuną na 2000 miejsc oraz boisko ze sztuczną nawierzchnią z balonem pneumatycznym. Oddania obiektu do użytkowania na pewno nie mogą się doczekać piłkarze, a także fani drugoligowej Stali Stalowa Wola. Zielono-czarni od końca sierpnia 2017 roku wszystkie domowe mecze ligowe oraz pucharowe grają na wyjazdach. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE