Centralna Liga Juniorów U-15: Siarka Tarnobrzega przegrała 2:4 z Hutnikiem Kraków. Skuteczni goście "załatwili" sprawę w drugiej połowie [ZDJĘCIA]

Sport Podopieczni Łukasza Wilka porażką zakończyli rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów U-15. Mimo prowadzenia 2:0 młodzi Siarkowcy wypuścili szanse na zdobycie trzech punktów.

Dla młodych piłkarzy Siarki Tarnobrzeg był to ostatni mecz w 2022 roku. Podopieczni Łukasza Wilka mieli już zapewnione utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów, ale bardzo chcieli w dobrych nastrojach zakończyć ten sezon. Po 43 minutach gry prowadzili 2:0 z Hutnikiem Kraków, ale potem goście z Nowej Huty byli bardziej konkretni i zdobyli trzy punkty. Mecz zakończył się wygraną gości 4:2.

Siarka utrzymała się w Centralnej Lidze Juniorów U-15 i jest to duży sukces tej drużyny. - Przede wszystkim potencjał sportowy tych chłopaków jest ogromny. Pracujemy nad pewnymi elementami piłkarskimi, ale kluczowe jest "dotarcie" do ich głów. Sfera mentalna jest bardzo ważna, bo na treningach mogą robić cuda, ale kiedy pojawia się przeciwnik, presja i stres to wtedy można zapominać o prostych rzeczach, które wychodziły na treningach w ciągu tygodnia. Tutaj już nie ma czasu na pewne rzeczy i właśnie nad tym pracujemy - mówił nam Łukasz Wilk.  - Teraz jesteśmy na tym poziomie i powinniśmy się z tego cieszyć.

Ostatecznie Siarka zakończyła ten sezon z dorobkiem 15 punktów. Zobaczcie zdjęcia.