Reklama

Reklama

CBA wkroczyło do PZPN-u! Macki sięgają Podkarpacia?

Opublikowano: 10 września 2020 12:51
Autor: GL

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

sport Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli do głównej siedziby Polskiego Związku Piłki Nożnej. Przeszukanie ma związek z aferą melioracyjną.

Reklama

- Na polecenie prokuratora Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeprowadzili kilkanaście przeszukań w postępowaniu dotyczącym afery melioracyjnej.

 - informuje Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

 

  • Czytaj także:

>>FINAŁ SEZONU Z KORUPCJĄ W TLE

 

Przeszukana została siedziba główna Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie, a także siedzib okręgowych związków piłki nożnej, w tym również Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Funkcjonariusze CBA weszli także do Urzędu Miejskiego w Koszalinie oraz do siedzib kilku firm i mieszkań prywatnych.

Tak przeszukanie skomentowano w PZPN-ie:

- W siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie rozpoczęło się przeszukanie prowadzone przez Centralne Biuro Antykorupcyjne zgodnie z postanowieniem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie. Biuro PZPN zapewniło pełne wsparcie funkcjonariuszom CBA oraz przekazało wszystkie dokumenty określone w postanowieniach o kontroli. Mając na uwadze szybkie wyjaśnienie sprawy, PZPN gwarantuje pełną współpracę z CBA.

 

  • Zobacz więcej:

>>BITWA KIBOLI NA AUTOSTRADZIE

 

Przeszukania związane są z jednym z wątków afery melioracyjnej dotyczącym nieprawidłowości finansowych w działalności Fundacji All Sports Promotion. W toku śledztwa zgromadzono nowy materiał dowodowy, który uzasadniał przeprowadzenie przeszukań w celu zabezpieczenia dokumentacji, w tym zgromadzonej w Polskim Związku Piłki Nożnej, która zostanie poddana szczegółowej analizie.

  • Czytaj więcej

>>SPORT NA PODKARPACIU

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.