Reklama

Brazylijskie jiu-jitsu od podstaw w Rzeszowie. Trwają zapisy

Opublikowano:
Autor:

Brazylijskie jiu-jitsu od podstaw w Rzeszowie. Trwają zapisy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Ruszyły zapisy na zajęcia z brazylijskiego jiu-jitsu. Rekrutacja będzie prowadzona w trzech grupach wiekowych. Pierwszy trening zaplanowano już w następnym tygodniu.

Nowy nabór do grup podstawowych prowadzony jest dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych: 4-7 lat, 8-11 lat i 12 - 15 lat. Warto zaznaczyć, że nowi rekruci będą się uczyć podstaw.


- Pierwszy trening jest darmowy. Później obowiązuje już miesięczna składka. 


- tłumaczy Wojciech Bak, główny trener Akademii Ralph Gracie Rzeszów (czarny pas BJJ).

Zajęcia nowych grup mają się odbywać dwa razy w tygodniu, wg grafiku który zostanie ogłoszony końcem września, gdy znana będzie liczba członków danej kategorii.  Każdy trening poprowadzi 2-3 instruktorów, w tym trener w stopniu czarny pas BJJ.


- Generalnie to jest tak, że mamy średnio po 20 dzieci przypadających na jedną grupę. Wszystkie pierwsze treningi są nastawione na podniesienie sprawności i wytrzymałości. 


- zdradza trener Wojciech Bak

Pierwsze (i  darmowe zajęcia) odbędą się już w najbliższy wtorek (1.09.2020 r.) o godz. 17.00. Kolejne zorganizowano w czwartek (3.09.2020 r.). Wszystkie treningi będą prowadzone na trzecim piętrze centrum handlowego „Ameryka”, gdzie znajduje się Akademia Ralph Gracie Rzeszów. Na pierwszy trening dzieci muszą zabrać klapki, spodenki, koszulkę lub kimono (gi) jeśli ktoś posiada.


- Uczymy dzieciaki jak zakończyć walkę w kontrolowany sposób i bez zadawania ciosów.


- wyjaśnia główny trener akademii. 

Walka w brazylijskim jiu-jitsu odbywa się głównie w parterze. Taktyka BJJ polega na sprowadzeniu przeciwnika do parteru, unieruchomieniu go i wykonaniu techniki kończącej (dźwigni bądź duszenia), zmuszającej przeciwnika do poddania się, bądź pozbawiającej go przytomności. Zawodnicy brazylijskiego jiu-jitsu walczą w zwarciu, co dodatkowo utrudnia ich przeciwnikom wykonywanie uderzeń.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE