Reklama

Będą rozwijać żużel w Przemyślu [FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Szybki rozwój i dobra atmosfera w KS Spartan Przemyśl, doprowadziły do tego że temat żużla w Przemyślu rozwija się coraz szybciej.

10 października na stadionie Polonii Przemyśl odbyły się pokazowe przejazdy żużlowców. Zawodnicy chwalili sobie warunki do jazdy na przemyskim obiekcie. 

- Rozmowy z Maciejem Gilowskim z KS-u Spartan na temat sekcji żużlowej w Polonii Przemyśl trwają już od roku. Klub zgodził się, aby pan Maciej prowadził działania w kierunku powołania nowej sekcji. My jesteśmy gotowi udostępnić nasz stadion - powiedział Leszek Eliński, prezes Polonii.

Jak powiedział sam prekursor czarnego sportu w nadsańskim mieście, sam tor nie wymaga wielkich poprawek. 

- Przy zdobyciu odpowiednich funduszy, czas pracy oceniam na rok. W pierwszej kolejności musimy poprawić profil łuków i je poszerzyć. Do tego dochodzi park maszyn i banda, którą musi posiadać obiekt - komentuje Gilowski

Końcem tego miesiąca prawdopodobnie Polonii Przemyśl uda przygotować się całą dokumentację nowego obiektu. Wizualizację przygotują studenci Projektowania Graficznego z Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. 

- Otrzymaliśmy informacje, że jeżeli zrobimy nowy projekt z poszerzonym planem, który mógłby służyć sekcji żużla, szanse na pozyskanie funduszy są większe. Gdy wszystko będzie już gotowe, pod koniec roku wybierzemy się do Rzeszowa, aby złożyć wniosek o dofinansowanie - mówi Bartłomiej Marczyk

Wiele wskazuje na to, że żużel w Polonii miałby rozpocząć się od rywalizacji grup młodzieżowych. Już 11 letnie dzieci mogą rywalizować na dużych motocyklach, z silnikami 250 cm3.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE