Reklama

Asseco Resovia z nowym trenerem

Opublikowano:
Autor:

Asseco Resovia z nowym trenerem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów od dłuższego czasu nie mają dobrej passy. Ekipa ze stolicy Podkarpacia ma nowego szkoleniowca.

Kilka dni temu pisaliśmy o zwolnieniu dotychczasowego opiekuna siatkarzy Asseco Resovii PIOTRA GRUSZKI.

Działacze rzeszowskiej drużyny właśnie zaprezentowali nowego trenera ekipy, która ma duże aspiracje w PlusLidze, ale jak na razie nie wszystko wychodzi, tak jak sobie zakładano. Włoski szkoleniowiec Emanuele Zanini poprowadzi siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów. Umowa podpisana została do końca obecnego sezonu.

Emanuele Zanini ma 54 lata i w swojej karierze trenerskiej prowadził kluby we Włoszech, na Słowacji, w Austrii i we Francji. Był asystentem Andrei Anastasiego w klubie Gabeca Montichiari oraz reprezentacji Włoch. Później rozpoczął karierę pierwszego trenera.

Prowadził kadry Słowacji i Turcji, obecnie pracuje z reprezentacją Chorwacji. Ze Słowacją w latach 2008 i 2011 wygrał Ligę Europejską, a w 2011 zajął piąte miejsce na Mistrzostwach Europy. Pracował także w Polsce, gdzie w sezonie 2017/2018 roku prowadził drużynę Aluron Virtu Warta Zawiercie, beniaminka PlusLigi. Asystentem trenera Zaniniego będzie Wojciech Serafin, który tymczasowo zastępował na stanowisku pierwszego trenera, Piotra Gruszkę. Pozostały skład sztabu szkoleniowego pozostanie bez zmian.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE