Reklama

79. Tour de Pologne na Podkarpaciu. Sprawdź mapę utrudnień na drogach [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Peleton największego wyścigu kolarskiego w naszym kraju, czyli Tour de Pologne, jest już na Podkarpaciu. Poznaj dokładną mapę utrudnień na drogach w dniach od 2 do 3 sierpnia.

79. Tour de Pologne już wjechał na Podkarpaciu. W poniedziałek kolarze jechali przez powiaty: niżański, leżajski, jarosławski oraz przemyski z metą w Przemyślu. Zobacz jak wygląda trasa i utrudnienia na drogach w dniach 2-3 sierpnia, kiedy odbywać się będą etapy z Leska do Sanoka oraz Łańcuta do Rzeszowa.

2 sierpnia o godzinie 12.25 kolarze ruszą z Rynku w Lesku (czwarty etap). Przejadą: drogą krajową numer 84 w stronę ronda i mostu na rzece San, a potem drogą wojewódzką nr 894 przez miejscowości: Huzele, Łączki, Hoczew, Średnia Wieś, Berezka, Myczków, Polańczyk, Wołkowyja i Bukowiec. Drogi będące trasą przejazdu kolarzy będą całkowicie zamknięte, a utrudnienia potrwają od godziny 12 do godziny 14.

Na terenie powiatu bieszczadzkiego kolarze pojawią się w miejscowości Olchowiec około godziny 13. Peleton przejedzie przez Chrewt, Wydrne, Polanę, Czarną Górnę, Żłobek, Rabe, Hoszów, Hoszowczyk, Równię, Ustrzyki Dolne, Brzegi Dolne, Krościenko, Liskowate, Jureczkową, Kwaszenia, Arłamów. Utrudnienia na trasie przewiduje się w godzinach 12.30–15.

Meta czwartego etapu została zaplanowana na Rynku w Sanoku. Kolarze rozpoczną przejazd powiatem sanockim od miejscowości Ropienka (godzina 16), a potem: Tyrawa Wołoska, Wujskie, Załuż, Bykowce, Sanok – ulicami: Przemyską, Lwowską, Kolejową, Jagiellońską, Kościuszki, Rymanowską, przez rondo Beksińskiego, Dmowskiego, Staszica, Mickiewicza, Żwirki i Wigury, Zamkową (utrudnienia od godziny 16 do 17).

UTRUDNIENIA - 2 SIERPNIA:

Ruch będzie stopniowo przywracany na części ulic bezpośrednio po przejeździe wyścigu, który planowany jest w Sanoku. Policja i służby organizatora zastrzegają, że podany czas utrudnień może ulec zmianie.

Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa obsłudze wyścigu oraz przygotowanie scenografii mety całkowicie wyłączone z ruchu w dniu 2 sierpnia w godzinach 6 do 22 zostaną:

 • ul. Staszica,
 • częściowo ul. Mickiewicza,
 • częściowo ul. Żwirki i Wigury,
 • ul. Zamkowa
 • Rynek.
 

W dniach 1-2 sierpnia będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się na następujących ulicach:

 • Przemyska,
 • Lwowska,
 • Kolejowa,
 • Jagiellońska,
 • Kościuszki,
 • Rymanowska,
 • Rondo Z. Beksińskiego,
 • Dmowskiego,
 • Staszica,
 • Mickiewicza,
 • Żwirki i Wigury,
 • Szopena,
 • 2 Pułku Strzelców Podhalańskich,
 • Zamkowa
 • Rynek
 

Parkowanie lub pozostawienie pojazdów w dniach 1-2 sierpnia na wyżej wymienionych ulicach wbrew obowiązującemu w tym czasie oznakowaniu drogowemu skutkować będzie – na podstawie: art. 130 a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o Ruchu Drogowym (Dz.U 2021 poz. 450) ich odholowaniem na koszt właściciela.

Z powodu zamknięcia dla ruchu ulicy Żwirki i Wigury oraz Zamkowej wraz z ruchem poprzecznym w dniu 2 sierpnia w godzinach 6 do 22 nie będzie możliwości wyjazdu/dojazdu do posesji położonych na następujących ulicach:

 • Orzeszkowa,
 • Jana
 • III Sobieskiego,
 • Berka Joselewicza,
 • Sanowa,
 • Rybacka,
 • Cerkiewna
 • Mickiewicza

ETAP ŁAŃCUT-RZESZÓW

Start piątego etapu wyścigu odbędzie się 3 sierpnia w Łańcucie na ul. Kościuszki przy Miejskim Domu Kultury o godzinie 12.20. Przejazd ulicami: Grunwaldzka, Żeromskiego, Wyszyńskiego, Bohaterów, Kraszewskiego, Cetnarskiego, Słowackiego, Królowej Elżbiety, Mickiewicza, Mościckiego. Miejscowości: Wysoka, Albigowa, Kraczkowa, Cierpisz, Wola Rafałowska, Handzlówka, Husów, Markowa.

Około godz. 12.40 wyścig wjedzie drogą powiatową z kierunku Łańcuta do Woli Rafałowskiej. W Handzlówce wjedzie na teren powiatu łańcuckiego. Ten odcinek zostanie zamknięty dla ruchu około godz. 11.50.

Wjazd uczestników wyścigu kolarskiego na teren powiatu jarosławskiego jest zaplanowany od miejscowości Hucisko Nienadowskie. Trasa wyścigu będzie przebiegać przez Pruchnik – ulicami Bieszczadzką, Jana Pawła II, drogą wojewódzką nr 881, Jarosławską, Węgierską, przez miejscowości Węgierka, Wola Węgierska do granic powiatu przemyskiego w miejscowości Średnia (godzina 13:40-13:50). Zamknięcie ruchu nastąpi 30 minut przed planowanym przejazdem peletonu.

Kolarze pojadą przez Bachórz, Dynów, Wyręby, Kąkolówkę, Błażową, Błażową Dolną, Nowy Borek, Kielnarową do Tyczyna. Ruch zostanie wstrzymany w Bachórzu około godziny 13.30, a następnie będzie sukcesywnie wstrzymywany w kolejnych miejscowościach na godzinę przed przejazdem kolarzy.

Tyczyn - godzina 15:40, przejazd ulicami: Mickiewicza, Kopernika, Rynek, Kilińskiego, Wyzwolenia, Asnyka, Łany do Matysówki. Trasa przez Tyczyn zostanie zamknięta około godz. 14.50.

Do Rzeszowa zawodnicy wjadą ul. Pienińską przed godziną 16. Kolejne ulice: św. Walentego, św. Rocha, Paderewskiego, Armii Krajowej, al. Niepodległości, al. Kopisto, Mostem Zamkowym, Kilara, pl. Śreniawitów, ul. Lisa-Kuli i al. Cieplińskiego. Nawrót i przejazd: al. Cieplińskiego, ul. Lisa-Kuli, pl. Śreniawitów, Hetmańska, al. Powstańców Warszawy (pasem pod prąd), Mostem Karpackim, al. Powstańców Warszawy (przed skrzyżowaniem z ul. Kwiatkowskiego wyścig wjedzie na prawy pas), al. Sikorskiego, ul. Łukasiewicza, Wieniawskiego, Matysowską, św. Walentego, św. Rocha, Paderewskiego, al. Armii Krajowej, al. Niepodległości, al. Kopisto, Mostem Zamkowym, ul. Kilara, Lenartowicza, pl. Śreniawitów, ul. Lisa-Kuli, Cieplińskiego do mety. Przyjazd pierwszych zawodników na metę jest przewidywany pomiędzy godz. 16.30 a 16.50.

DLA JUNIORÓW

Przed wyścigiem głównym, w godz. 12.50–15, odbędzie się Tour de Pologne Junior. Juniorzy przejadą trasą biegnącą przez: al. Cieplińskiego, ul. Lisa-Kuli, pl. Śreniawitów, ul. Hetmańską, al. Powstańców Warszawy (pod prąd). Na skrzyżowaniu zawodnicy skręcą w ul. Podwisłocze na most Zamkowy, ul. Kilara, pl. Śreniawitów, ul. Lisa-Kuli, al. Cieplińskiego. Tą trasą zawodnicy, w zależności od wieku, przejadą cztery, trzy lub dwa okrążenia. Ta część trasy będzie zamknięta od godz. 12 do zakończenia wyścigu głównego.

Pozostała część trasy wyścigu głównego przebiegająca przez Rzeszów zostanie zamknięta około godz. 15. Przez cały czas trwania wyścigu ruch na ul. Powstańców Warszawy będzie się odbywał wahadłowo z niewielkimi przerwami w celu przepuszczenia zawodników. Od godz. 6 częściowo zamknięta zostanie al. Cieplińskiego i ul. Lisa-Kuli (od ul. Piłsudskiego do pl. Śreniawitów). Do godz. 9 ruch będzie się odbywać dwukierunkowo jedną jezdnią (prawa nitka, jadąc od al. Piłsudskiego). Po godz. 9 ulice zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu. Nie będzie również możliwy dojazd do al. Cieplińskiego i Lisa-Kuli z ulic przyległych, tj. Moniuszki, ks. Jałowego, Sokoła, Pułaskiego i Mochnackiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy