7. PKO Bieg Charytatywny w Krośnie dla Klubu Biegacza GOSiR Krościenko Wyżne/ZSP nr 1 Krosno. Harpagan Tarnobrzeg pokazał moc [ZDJĘCIA - CZĘŚĆ 1]

Sport Klub Biegacza GOSiR Krościenko Wyżne/ZSP nr 1 Krosno pokonał 46 okrążeń i 370 metrów i wygrał 7. PKO Bieg Charytatywny w Krośnie. Dwie ekipy KS Harpagan Tarnobrzeg zgarnęły nagrody. Zobaczcie zdjęcia.

To była wyśmienita zabawa w szczytnym celu. Za nami jest 7. PKO Bieg Charytatywny w Krośnie.

PKO Bieg Charytatywny to ogólnopolska inicjatywa, która pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” odbywa się na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach w całej Polsce. W tym roku będzie można pobiec w Wieliczce, Baruchowie, Sochaczewie, Łomży, Ostródzie, Białymstoku, Krasnymstawie, Pile, Opolu, Zielonej Górze, Rudzie Śląskiej i Krośnie.

W Krośnie na starcie pojawily się 23 ekipy. Klub Biegacza GOSiR Krościenko Wyżne/ZSP nr 1 Krosno pokonał 46 okrążeń i 370 metrów i wygrał krośnieński 7. PKO Bieg Charytatywny. Drugie miejsce zajęła drużyna Szybcy i Wściekli - 45 okrążeń i 100 metrów, a trzecie miejsce należy do KKB MOSiR Krosno - 45 okrażeń i 75 metrów. Czwarte miejsce zajęła pierwsza drużyna KS Harpagan Tarnobrzega i była to jednocześnie najlepsza męska sztafeta. Wśród kobiet wygrał KS Harpagan - 2. Ogółem Krosno zajęło dwunaste miejsce w kraju.

Był także element pomocy. - PKO Bieg Charytatywny to wyjątkowa inicjatywa, w której wszyscy zawodnicy czują się zwycięzcami, a każdy jego uczestnik może pomóc. W tym roku środki finansowe zostaną przekazane na stypendia sportowe dla dzieci i młodzieży - wskazuje były sprinter rodem ze Stalowej Woli Marcin Nowak, ambasador biegu w Krośnie.

Organizatorzy wskazali także najlepszych kibiców i tutaj wygrał... KS Harpagan. Tym samym 10 tysięcy złotych nagrody trafi na wsparcie Marysi Wolskiej z Tarnobrzega.

Zobaczcie zdjęcia z rywalizacji w Krośnie.