Reklama

Zwierzaki mogą pozostać bez opieki. „Kundelek” apeluje o pomoc!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Zwierzaki mogą pozostać bez opieki. „Kundelek” apeluje o pomoc! - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe. | foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów Schronisko „Kundelek” w Rzeszowie apeluje o pomoc w opiece nad podopiecznymi. Wynika to z sytuacji epidemicznej w regionie.

Pracownicy schroniska boją się, że nie będzie miał się kto zajmować zwierzakami, gdy zbyt duża ilość pracowników zostanie skierowana na kwarantannę, w związku z czym apelują do mieszkańców regionu o zapewnienie psiakom i kotom domu tymczasowego. 

- Musieliśmy już anulować spacery, bo wiele osób było na kwarantannie. Cały czas musimy myśleć o podopiecznych, którzy są zdani na naszą łaskę. 

- tłumaczy Katarzyna Pokrzywa, pracownica schroniska. 

Pracownicy schroniska obawiają się, że prędzej czy później na kwarantannie znajdzie się znaczna większość z nich, co może negatywnie wpłynąć na poziom opieki nad podopiecznymi.

- Zwracamy się do wszystkich osób dobrej woli o przyjęcie pod swój dach bezdomnego psa i kota ze schroniska "Kundelek", jeśli nie na stałe, to chociaż tymczasowo. Większość psiaków to seniorzy, którzy niewiele potrzebują: ciepły kąt, pełna miska, ogródek lub kilka spacerów.

- czytamy w komunikacie schroniska „Kundelek”.

Udało nam się dowiedzieć, że apel nie został zlekceważony i do schroniska zgłaszają się ludzie z chęcią pomocy. 

- Kilka kotów i psów jest już w domach tymczasowych. 

- dodaje Katarzyna Pokrzywa. 

Pomysł na akcje z tymczasową adopcją czworonogów został zapożyczona od amerykańskich schronisk, gdzie na początku pandemii wprowadzono takie rozwiązanie, aby zwierzaki miały zapewnioną odpowiednią opiekę. 

Osoby z Rzeszowa i okolic, które są zaintersowanie tymczasową adopcją, proszone są o kontakt pod numerem: 510 170 787 lub 17 742 11 09 (w dni powszednie od godz. 10 do 17. W sobota w godzinach 10-14)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE