Reklama

Znamy listę zakwalifikowanych projektów do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Znamy listę zakwalifikowanych projektów do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Rzeszowski Urząd Miasta przedstawił w poniedziałek listę projektów zakwalifikowanych do głosowania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok.

Remonty dróg, chodników, niekiedy budowa nowych odcinków, budowa lub remonty placów zabawach i innych obiektów rekreacyjnych, doposażenie rzeszowskich szkół, przedszkoli czy żłóbków w pomoce dydaktyczne i urządzenia, pikniki, festyny, imprezy sportowe. Między innymi takie projekty zakwalifikowały się do głosowania, w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Rada Miasta zabezpieczyła na ten cel ponad osiem milionów złotych.

Do wydatkowania jest kwota dokładnie ośmiu milionów dwustu tysięcy złotych (8,2 miliona złotych), z czego cztery miliony sto tysięcy złotych (4,1 miliona złotych) przeznacza się na projekty z kategorii pierwszej, obejmującej budowę, modernizację lub remont infrastruktury miejskiej. Na projekty z drugiej: budowa, modernizacja lub remont infrastruktury osiedlowej zabezpieczono kwotę trzech milionów dwustu osiemdziesięciu tysięcy złotych (3,28 miliona złotych), a z trzeciej to jest na działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym kwotę ośmiuset dwustu tysięcy złotych (820 tysięcy złotych).

Do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszono między innymi: remont ul. Pogwizdowskiej poprzez wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej w miejscach najbardziej zniszczonych (kategoria I - kwota, kwota 1 milion złotych), stworzenie strefy sportu i relaksu "Aktywna przystań" na terenie Szkoły Podstawowej nr 29 w Rzeszowie przy ulicy Partyzantów 10A (kategoria I, kwota 1 milion złotych), czy zadanie pod nazwą "Więcej drzew na każdym Osiedlu" (kategoria I, kwota 1 milion złotych).

Rzeszowskie osiedla, w ramach kategorii trzeciej, wnioskują o między innymi liczne remonty dróg czy chodników, rozbudowę czy budowę placów zabaw, boisk szkolnych, wybiegów dla psów. 

Do zadań o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym przyjęto do głosowania na przykład zadanie "Piłka nożna jako alternatywa dla komputera – program zorganizowanych zajęć sportowych dla dzieci z rzeszowskich osiedli" wycenione na kwotę 50 tysięcy złotych, Koncert Jednego Serca Jednego Ducha 2022 również za tę samą kwotę. 

ZASADY I SPOSÓB GŁOSOWANIA

Głosowanie odbywa się w dniach od 10 września do 8 października 2021 r.

O wyborze zadań do realizacji decydują w drodze głosowania mieszkańcy Rzeszowa. Fakt zamieszkiwania na terenie miasta Rzeszowa weryfikowany jest na podstawie oświadczenia, zawartego w karcie do głosowania.

 

Głosowanie przeprowadza się w formie:
1. elektronicznej – za pośrednictwem elektronicznej karty do głosowania, zamieszczonej na stronie internetowej rbo.erzeszow.pl;
2. papierowej – za pośrednictwem karty go głosowania, możliwej do pobrania z BIP-u, bądź w punkcie do głosowania, wrzuconej osobiście do urny w punkcie do głosowania, po weryfikacji tożsamości osoby głosującej, przeprowadzonej przez pracownika Urzędu Miasta Rzeszowa, na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

Liczba i lokalizacja punktów do głosowania w formie papierowej, elektronicznej, a także terminy, w których będą czynne.

 • 5 punktów do głosowania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022r., w których można głosować w formie papierowej w terminie od 10 września do dnia 8 października 2021 r., w godzinach pracy Urzędu Miasta Rzeszowa:
  -Kancelaria Ogólna Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 1,
  -Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa w Galerii Handlowej „NOWY ŚWIAT”, ul. Krakowska 20,
  -Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa w Centrum Kulturalno-Handlowym MILLENIUM HALL, ul. Kopisto 1,
  -Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa w Centrum Handlowym PLAZA Rzeszów, Al. Rejtana 65,
  -Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa w Galerii RZESZÓW, Al. Piłsudskiego 44.

 • 2 punkty do głosowania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r., w których można głosować w formie papierowej. We wskazanych punktach można uzyskać również wsparcie w głosowaniu w formie elektronicznej. Punkty będą czynne w godzinach pracy urzędu:
  -Punkt Informacyjny Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Kopernika 15,
  -Punkt Informacyjny Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Okrzei 1.
Osoba uprawniona do udziału w konsultacjach może oddać głos na jedno zadanie w każdej z trzech Kategorii.

Wyboru dokonuje się poprzez wpisanie w odpowiedniej rubryce karty do głosowania numeru zadania, zgodnie z listą zadań przyjętych do głosowania.

Lista zadań nie stanowi integralnej części karty do głosowania.

Wpisanie w rubryce karty do głosowania numeru zadania niezgodnie z kategoryzacją zadań, określoną w karcie do głosowania powoduje nieważność głosu w części dotkniętej błędem.

Dokonywanie poprawek i skreśleń w obrębie rubryki przeznaczonej do wpisania numeru zadania powoduje nieważność karty do głosowania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy