Reklama

Zmarł rzeszowski aktor i reżyser Ryszard Szetela

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum rodzinne

Zmarł rzeszowski aktor i reżyser Ryszard Szetela - Zdjęcie główne

Ryszard Szetela | foto Archiwum rodzinne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów Nie żyje Ryszard Szetela - aktor, lalkarz, reżyser wielu spektakli lalkowych. Artysta zawodowo związany był z Teatrem Lalki i Aktora "Kacperek" w Rzeszowie, którego był dyrektorem przez cztery lata.

Informację o śmierci Ryszarda Szeteli przekazano 4 stycznia na Facebooku Związku Artystów Scen Polskich. Z Teatrem Lalki i Aktora "Kacperek" (teraz jest to Teatr "Maska") związany był od 1959 roku. Najpierw pracował tam jako adept. Od 1961 roku przez kolejne 20 lat pełnił rolę lalkarza-aktora, natomiast od 1981 roku był dyrektorem naczelnym i artystycznym teatru.

- W 1991 roku otrzymał nagrodę wojewody rzeszowskiego a 1993 roku nagrodę miasta Rzeszowa za całokształt osiągnięć artystycznych w teatrze lalek. Otrzymał brązowy medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Zasłużony Członek ZASP, od wielu lat był czynnie zaangażowany w działalność w Oddziałowej Komisji Rewizyjnej w Krakowie - opisuje zmarłego Związek Artystów Scen Polskich za pośrednictwem mediów społecznościowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy