Reklama

Wizualizacja Pomnika Czynu Rewolucyjnego w Rzeszowie. Tak widzi go sztuczna inteligencja

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wizualizacja Pomnika Czynu Rewolucyjnego w Rzeszowie. Tak widzi go sztuczna inteligencja - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Pomnik Czynu Rewolucyjnego zyskał zupełnie nową formę. Sztuczna inteligencja wykreowała własną wersję nieoficjalnego symbolu Rzeszowa. Wizualizacja powstała w ramach akcji „Ja w przyszłości. Powered by AI & ING”.

Algorytm ukazał pomnik jako ogromny portal do teleportacji. Kształtem wciąż przypomina pierwotną konstrukcje, lecz nosi znaki nowych technologii. 

W ramach akcji zwizualizowano najbardziej rozpoznawalne punkty w dużych polskich miastach. Wizytówka Warszawy, którą jest Pałac Kultury i Nauki ukazany jest jako zmodernizowana budowla otoczona latającymi statkami. Kraków zaś reprezentuje futurystyczna wizja sukiennic zamienionych w ogród botaniczny. Sztuczna inteligencja poddała obróbce również katowicki spodek, który przedstawiony jest jako centrum technologiczne miasta.

- Sztuczna inteligencja pomaga nam przekroczyć ograniczenia ludzkiego umysłu. Dzięki możliwościom AI możemy zbudować wizję siebie i naszego bezpośredniego otoczenia za kilkadziesiąt lat. Liczymy, że to pomoże Polakom oswoić się z myślą o ich przyszłości i zainspiruje do zadbania o swój finansowy dobrostan na emeryturze

- komentuje Barbara Pasterczyk, Dyrektor Banku odpowiedzialna za komunikacje marketingową w ING Banku Śląskim.

Za akcją stoi ING Bank, który – aby stworzyć obrazy Miast Przyszłości – posłużył się możliwościami sztucznej inteligencji (AI). Podstawą do stworzenia obrazów z przyszłości były aktualne zdjęcia najbardziej charakterystycznym miejsc punktów czy budowli danych miast. Widziane oczami komputerowych algorytmów różnią się diametralnie od oryginału.

Artykuł pochodzi z portalu rzeszow24.info. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy