Reklama

Wielka baza PLL LOT powstanie w Rzeszowie. Zobacz szczegóły inwestycji [WIZUALIZACJA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Wielka baza PLL LOT powstanie w Rzeszowie. Zobacz szczegóły inwestycji [WIZUALIZACJA] - Zdjęcie główne

Baza dla największych samolotów cywilnych PLL LOT powstanie w Jasionce [WIZUALIZACJA] | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Na początku 2022 roku w Jasionce rozpocznie się budowa najnowocześniejszej w tej części Europy bazy technicznej obsługującej samoloty szerokokadłubowe. Za inwestycję odpowiada Spółki LOTAMS - część grupy Polskich Linii Lotniczych LOT. Powstaną hangary do obsługi technicznej największych samolotów cywilnych na świecie.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy LOTAMS wyłoni generalnego wykonawcę nowego hangaru, płyty przedhangarowej i zaplecza technicznego, zlokalizowanych przy Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka. Pierwszy etap inwestycji ma zakończyć się w 2023 roku .

W pierwszym etapie inwestycji zaplanowana jest budowa hangaru, którego powierzchnia użytkowa ma wynosić prawie 13 tysięcy metrów kwadratowych, płyty przedhangarowej oraz budynku będącego zapleczem techniczno-socjalnym. Zakres inwestycji obejmuje również wyposażenie hangaru w niezbędne narzędzia i sprzęty oraz zagospodarowanie terenu wokół nowo powstałych budynków, w tym budowa parkingu.

Inwestycja Polskich Linii Lotniczych w Jasionce pozwoli serwisować w szczególności modele szerokokadłubowe, takie jak Boeing 787.

- Przedsięwzięcie LOTAMS to jeden ze strategicznych projektów zwiększających potencjał lotniska w Jasionce. W nowej rzeczywistości rynkowej jeszcze ważniejsze niż dotychczas stało się pozyskiwanie dodatkowych źródeł przychodów, niezwiązanych bezpośrednio z wielkością ruchu lotniczego. Powrót do poziomu sprzed pandemii potrwa kilka lat, dlatego w tym czasie chcemy zdynamizować działania w obszarze inwestycji, zarówno własnych, jak i realizowanych przez naszych partnerów. To pozwoli nam skutecznie konkurować na rynku transportu pasażerskiego i towarowego – powiedział Adam Hamryszczak, Prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

fot. Materiały Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka (strona internetowa www.rzeszowairport.pl)

Zanim inwestycja powstanie, Spółka LOTAMS mocno angażuje się w działania edukacyjne w regionie. Firma podjęła już współpracę ze szkołami technicznymi z Rzeszowa, Krosna, Mielca, Dębicy, Jasła czy Łańcuta, a także z Politechniką Rzeszowską. Z programu płatnych staży skorzystała już ponad setka uczniów oraz kilkunastu nauczycieli.

Dla przyszłych mechaników lotniczych to unikalna szansa na zdobycie doświadczenia zawodowego i poznanie specyfiki zawodu, a także uzyskanie specjalistycznych uprawnień, które zwiększą ich szanse na zatrudnienie. Projekt „Kształcenie wysokich lotów” jest finansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy