Reklama

Wejście na płytę lotniska w Jasionce tylko dla wybranych? Władze portu odpierają zarzuty [SYGNAŁ CZYTELNIKA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Gminy Trzebownisko

Wejście na płytę lotniska w Jasionce tylko dla wybranych? Władze portu odpierają zarzuty [SYGNAŁ CZYTELNIKA] - Zdjęcie główne

foto Urząd Gminy Trzebownisko

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów - Pisałem maila do Portu Lotniczego w Jasionce, podobnie jak i kilka innych osób. Niestety dostałem odpowiedź, że nie można będzie wejść na płytę. Jednak, jak widać było w niedzielę (9 stycznia), wycieczki były nawet z dziećmi. Rozumiem, że są równi i równiejsi - napisał do nas Kamil, żaląc się na działania lotniska w Jasionce, które jego zdaniem, wybierają osoby, mające wstęp na płytę lotniska. Jak te zarzuty odpierają władze lotniska? Sprawdziliśmy.

Przylot gigantycznych samolotów cargo, w tym największego na świecie Antonova An-225 Mrija, budzi emocje. W niedzielę, 9 stycznia, podniebny gigant zawitał już piąty raz do Rzeszowa - Jasionki

Emocje związane z przylotem największych samolotów floty ukraińskiej linii lotniczej Antonov Airlines towarzyszą od dawna. Nasz czytelnik Kamil próbował kolejny raz poprosić o przepustkę, aby zobaczyć z bliska "Mrije". Napisał zatem maila do Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka.

W odpowiedzi otrzymał informację, że przylot Antonova An-225 Mrija będzie mógł śledzić tylko "z tarasu widokowego i innych ogólnodostępnych miejsc". Sytuację początkowo zrozumiał, jednakże każde kolejne godziny wprowadziły go w pewne zaniepokojenie. 

W mediach społecznościowych pojawiły się dziesiątki zdjęć, na których widać kilkudziesięcioosobowe grupy, nawet z małymi dziećmi, oglądające "Mrije" z bliska. Czytelnik zaczął się zastanawiać, czemu zatem i on nie dostał takiej zgody.

Władze lotniska w Jasionce: liczba wejść na płytę jest ograniczona

- Niestety, nie każdy chętny może obserwować samoloty z bliska. Liczba wejść na płytę lotniska jest ograniczona do osób spełniających warunki kilkudziesięciostronicowej instrukcji systemu przepustkowego, która jest dokumentem wewnętrznym spółki - mówi nam Waldemar Mazgaj, specjalista ds. komunikacji zewnętrznej Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka

- Mogę zapewnić, m.in. w imieniu Straży Ochrony Lotniska, że wszystkie osoby, które były obecne na płycie lotniska, zostały ściśle zweryfikowane według wspomnianej instrukcji 

- dodaje Mazgaj.

Władze lotniska w Jasionce zaznaczają, że system przepustkowy obowiązuje w każdym przypadku, nie tylko przy wizytach samolotów Antonova.

- Ze względu na ogromne zainteresowanie największymi samolotami świata w ostatnim czasie ograniczyliśmy nawet liczbę akredytacji dla mediów - tłumaczy Waldemar Mazgaj.

Port Lotniczy Rzeszów - Jasionka od początku regularnych wizyt Antonova An-225 Mrija regularnie umożliwiał zainteresowanym dostęp do podziwiania kolosa. W internecie prowadzono na bieżąco relacje na żywo, udostępniano zdjęcia. Władze lotniska nie robiły także problemu z obecnością widzów przy ogrodzeniu. Każdy mógł, czy to z bliska, czy z ciuta dalsza, zobaczyć samolot. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy