Reklama

Weekendowe święto rowerzystów [PROGRAM, MAPA]

Opublikowano:
Autor:

Weekendowe święto rowerzystów [PROGRAM, MAPA] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów W najbliższą sobotę i niedzielę w Rzeszowie odbędzie się prawdziwe święto rowerzystów. Startuje Rzeszów Bike Festival. W programie wyścig szosowy, pokazy akrobacyjne, koncerty czy food trucki. Na kierowców czekać będą utrudnienia w ruchu.

To pierwsze tego typu wydarzenie kulturalne dla miłośników sportów rowerowych. W programie przewidziane są wyścigi rowerowe, pokazy akrobacji rowerowych, pokazy jazdy na historycznych rowerach. Zaplanowano także spotkanie z podróżnikiem rowerzystą Piotrem Strzeżyszem. Spotkamy także strefę food trucków. Dla widzów zagra b-Art i Trimerida z ekipy Get Me High.

CZYTAJ TAKŻE:

- Mamy w Rzeszowie 200 km ścieżek rowerowych. Dziennie porusza się po nich 10 tys. rowerzystów. To sporo. Brakowało więc tego typu imprez. 

– mówi Daniel Kunysz, radny Rzeszowa, jeden z organizatorów festiwalu. 

Tegoroczna, pierwsza edycja festiwalu rowerzystów powstała dzięki środkom z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. 

- Od przyszłego roku festiwal będzie współtworzyć Estrada Rzeszowska. Imprezę sfinansujemy budżetu miasta Rzeszowa. To wydarzenie ma wielki potencjał. Dlatego włączymy je do oficjalnego pakietu rzeszowskich imprez. Rzeszów Bike Festival zasługuje na to, by dziać się stale i systematycznie.

- mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa

- Staraliśmy się, żeby program był jak najbardziej atrakcyjny i gromadził i kolaży, i osoby, które lubią rekreację. Takiego festiwalu w Rzeszowie brakowało. Impreza rozpocznie się od wyścigu, który w sobotę wystartuje o godz. 11:00 z parku Sybiraków. Do przejechania będzie 26 km spokojnym tempem. Później zaplanowaliśmy rywalizację dla rodzin z dziećmi i wyścig w kolarstwie górskim w formule XCO. Na wyznaczonej rundzie, która liczy 2,4 km ścigać się będą kolarze amatorzy. Trasa składa się z licznych podjazdów i zjazdów. Trasę urozmaicą dodatkowo przeszkody typu “dropy”.

– zapowiada Wojciech Kwiatek, jeden z organizatorów Rzeszów Bike Festival.

Mapa wydarzenia w pierwszym dniu, fot. materiały prasowe Organizatorów

W niedzielę zaś przewidziano atrakcje dla całych rowerowych rodzin. Rowerzyści przejadą trasę 2 kilometrów w okolicach rzeszowskiego Rynku. Po paradzie, punktualnie o godzinie 12, wystartuje Szosowe Kryterium Uliczne, czyli wyścig w centrum miasta. Start wyścigu to płyta Rynku, następnie rowerzyści przejadą alejami Cieplińskiego, Piłsudskiego, Rejtana i Kopisty.

- Jedna runda ma 5 km. Uczestnicy wyścigu muszą pokonać ją dziesięć razy. Na starcie pojawią się zarówno zawodnicy Tour de Pologne, jak i amatorzy, mieszkańcy Rzeszowa. To będzie wspaniałe widowisko.Do Rzeszowa przyjadą najlepsi zawodnicy w Polsce, prawdziwa światowa czołówka. Zwycięzcę wybiorą sędziowie oraz rzeszowianie w głosowaniu.

– przewiduje Wojciech Kwiatek.Mapa atrakcji w drugim dniu wydarzzenia, fot. materiały prasowe Organizatorów

Policja: będą spore utrudnienia - zamknięcie częściowe lub całkowite ulic.

Przejazd zwartej kolumny rowerzystów pilotowany będzie przez policjantów z wydziału ruchu drogowego i nie będzie powodował utrudnień.
Część niedzielna składać się będzie z Rodzinnej Parady Rowerowej również bez utrudnień oraz wyścigu kolarskiego. Trasa wyścigu przebiegać będzie ulicami miasta. W związku z tym pojawią się utrudnienia na niektórych rzeszowskich ulicach. Trasa wyścigu będzie przebiegała ulicami Słowackiego gdzie na wysokości ul. Króla Kazimierza umiejscowiono start. Następnie zawodnicy przejadą ulicami Matejki, Plac Farny, Moniuszki, Cieplińskiego, Piłsudskiego, Rejtana, Kopisto, Most Zamkowy, Kilara, Słowackiego do ul. Króla Kazimierza, gdzie będzie meta zawodów. 

Od godziny 10.30 do godz. 14, ulice: Słowackiego (od ul. Kościuszki), Matejki, Plac Farny, Moniuszki, Kilara (od Mostu Zamkowego do ul. Słowackiego) zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu. W tych samych godzinach na Al. Cieplińskiego (od wysokości ronda Żołnierzy Wyklętych) zamknięte zostaną dwa pasy ruchu w kierunku Piłsudskiego. Podobnie na  Al. Piłsudskiego, Rejtana, Kopisto i Moście Zamkowym zamknięte zostaną dwa pasy ruchu.

Trasę i przylegające do niej skrzyżowania nadzorowane będą przez policjantów z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy