Reklama

W tym roku bez Orszaku Trzech Króli

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Diecezja Rzeszowska

W tym roku bez Orszaku Trzech Króli  - Zdjęcie główne

Orszak Trzech Króli w Rzeszowie | foto Diecezja Rzeszowska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Organizatorzy Orszaku Trzech Króli w Rzeszowie rezygnują z tegorocznego przemarszu ulicami miasta i zapowiadają powrót w przyszłym roku. Tak samo dzieje się w pozostałych miastach Podkarpacia.

Od 2009 r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego organizowane są Orszaki Trzech Króli. Pierwszy z nich odbył się w Warszawie. Rzeszów po raz pierwszy dołączył do miast organizujących orszak w 2013 r. W 2021 r. z powodu pandemii koronawirusa orszaku nie będzie. 

- Jeszcze we wrześniu 2020 roku Bartłomiej Bartosiewicz, prezes fundacji Akademia Szczęśliwej Rodziny [inicjator rzeszowskiego orszaku – przyp. red.] spotkał się z bp Janem Wątrobą i przedstawicielami sanepidu. Podjęto decyzję, że w tym roku nie będzie orszaku. 

- tłumaczy Krystyna Łobos, organizatorka Orszaku Trzech Króli w Rzeszowie.

Pozostają archiwalne nagrania

Wśród organizatorów odbywały się rozmowy jakby mógł wyglądać orszak w czasie pandemii, jednak pewnych obostrzeń nie da się ominąć, a biorąc pod uwagę fakt, że orszak w Rzeszowie jest najliczniejszym i największym orszakiem na Podkarpaciu, takie zadanie wydaje się wprost niemożliwe do zrealizowania. Wystarczy wspomnieć, że jedynie w ubiegłym roku na orszaku zjawiło się ok. 20 tys. osób.

- Zastanawialiśmy się jakby to można było przeprowadzić, ale odpuściliśmy sobie. 

 - dodaje Krystyna Łobos. 

Organizatorzy nie zamierzają jednak pozostawiać mieszkańców stolicy województwa podkarpackiego z niczym i za pośrednictwem mediów społecznościowych prezentują archiwalne zdjęcia i nagrania z poprzednich edycji wydarzenia. 

- Liczę na to, że w przyszłym roku pandemia ustanie i powrócimy z jeszcze ciekawszym scenariuszem niż poprzednio. 

- stwierdza optymistycznie Krystyna Łobos. 

Warto dodać, że organizatorzy orszaku w Warszawie proponują mieszkańcom spacer po trasie orszaku. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy