Reklama

W sobotę otwarcie kompleksu sportowego w Rudnej Wielkiej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów Ponad trzy miliony złotych kosztowała budowa nowoczesnego kompleksu sportowego w Rudnej Wielkiej w gminie Świlcza. Powstało wiele atrakcji, jak nowy stadion, bieżnie, siłownia czy górka saneczkowa.

Gmina Świlcza w roku 2016 opracowała dokumentację techniczną obejmującą budowę kompleksu sportowego w Rudnej Wielkiej na budynek zaplecza szatniowosanitarnego, budowę trzech boisk, bieżni, wiaty, siłowni, placu zabaw, dróg wewnętrznych, miejsc postojowych, oświetlenia oraz sieci. Prace budowlane związane z infrastrukturą sportową były i są prowadzone etapami.


Uroczyste otwarcie kompleksu sportowego w Rudnej Wielkiej odbędzie się w dniu 26 czerwca 2021r. o godzinie 12:00 w związku z zakończeniem procesu rewitalizacji obszaru zdegradowanego, który nadał tym terenom nową funkcję. W programie uroczystości przewidziano mecze juniorów i oldboyów, a także atrakcje dla dzieci i młodzieży połączone z piknikiem rodzinnym.  

I etap rozpoczął się w roku 2016. Podczas tego etapu zostały wykonane następujące parce:

1. Wybudowano boisko sportowe wielofunkcyjne o wymiarach płyty 110x68m, nawierzchni z naturalnej trawy bramkami piłkarskimi i piłkochwytami o wysokości 6m wraz z nawodnieniem boiska oraz wykonaniem przyłącza wodociągowego.
2. Wybudowano zaplecze szatniowo-socjalne z częścią gospodarczą oraz trybunami. Obiekt przeznaczony do korzystania w czasie treningów oraz zawodów sportowych odbywających się na terenie kompleksu. W budynku o wymiarach 13,25 x 19,80m znajdują się: pomieszczenia szatni wyposażone w umywalki, natryski oraz WC, pokój sędziowski wyposażony w aneks kuchenny, pomieszczenie gospodarcze oraz toaleta dla osób z niepełnosprawnościami. Dzięki przedłużeniu połaci dachowej, trybuny zostały częściowo zadaszone. Wykonano 205 miejsc na trybunach.
3. Na terenie kompleksu wybudowano górkę saneczkową w postaci nasypu ziemnego o kącie nachylenia stoku 11 stopni, skarpy boczne nachylone w stosunku 1:1 umocnione geokratą obsypaną gruntem oraz obsiane trawą.
4. W ramach Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo-Rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym w roku 2018 na terenie kompleksu sportowego powstała Otwarta Strefa Aktywności w wersji rozszerzonej: - Siłowania plenerowa - zlokalizowana na północ od placu zabaw dla dzieci, w skład, której wchodzą następujące urządzenia: biegacz-piechur, wyciskanie, wyciąg górny, wahadło – surfer, trenażer talii bioder, twister, drążek do podciągania, koła Tai-Chi. - Plac zabaw dla dzieci - na wschód od boiska głównego, w skład, którego wchodzą: piaskownica modułowa, bujak podwójny na sprężynie, bujak na sprężynie, huśtawka podwójna, drążki potrójne, karuzela z kierownicą podwójna, bujak konik podwójny, bujak kompas podwójny, huśtawka wagowa podwójna. - Plac zabaw o charakterze sprawnościowym O.S.A. Rudna Wielka - na wschód od placu zabaw dla dzieci, w skład, którego wchodzą: mostek na łańcuchach, urządzenie sprawnościowe, linarium piramida, zestaw zabawowy. - Strefa relaksu O.S.A – stolik do gry w szachy wraz z siedziskami, stół do tenisa stołowego, ławki zewnętrzne usytuowane na planie koła. Na obszarze placu zabaw i siłowni, zostały wykonane nasadzenia drzew i krzewów. Dzieci mogą korzystać z placu zabaw, podczas gdy rodzice spędzą aktywny czas na znajdującej się tuż obok - siłowni zewnętrznej.
5. Przy kompleksie sportowym została utworzona droga wewnętrzna o nawierzchni bitumicznej oraz parking o nawierzchni bitumicznej na 32 miejsca postojowe.
6. Wykonano oświetlenie boiska, montując 8 masztów oświetleniowych, stalowych ocynkowanych o wysokości 14m wraz z lampami halogenowymi. Sterownie oświetlenia jest automatyczne.
7. W roku 2020 na terenie kompleksu sportowego powstała przestronna wiata rekreacyjna. Zakres inwestycji obejmował: budowę wiaty o powierzchni ponad 25 m2, 3 ławostołów, grilla betonowego, ławek łukowych, tablic informacyjnych oraz utwardzono plac.
8. Również w roku 2020 gmina wybudowała na terenie kompleksu piec chlebowy.


Podczas I etapu zostały wykonane prace na kwotę blisko 3 mln zł i uzyskano pozwolenie na użytkowanie kompleksu sportowego w styczniu 2021r.

W marcu 2021 roku został złożony wniosek o dofinansowanie do Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu o dofinansowanie zadania inwestycyjnego w ramach Programu Sportowa Polska na II etap budowy kompleksu sportowego. Na działce należącej do gminy nr ewid. 177/9 gmina planuje wykonać prace polegające na budowie boiska wielofunkcyjnego oraz bieżni prostej. Zaplanowano również budowę boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 31,90 x 18,10m. Pozyskane środki finansowe pozwolą na stworzenie pięknego kompleksu rekreacyjnosportowego, w którym mieszkańcy gminy wraz z całymi rodzinami, będą mogli aktywnie i wspólnie spędzić wolny czas na świeżym powietrzu. Naszym celem jest również stworzenie możliwości rozwijania współpracy międzygminnej w zakresie sportu, ułatwienie dostępu do obiektów sportowych młodzieży szkolnej z terenu Świlcza. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy