Reklama

W czwartek otwarty zostanie most na Przyrwie w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 1 gru 2021 08:39
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów W czwartek (2 grudnia) do użytku oddany zostanie nowy most na Przyrwie, w ciągu ulicy Siemieńskiego. Stary, zniszczony most przebudowano, poszerzając drogę do trzech pasów ruchu.

Budowa nowego mostu to część przebudowy całego układu drogowego pomiędzy ulicą generała Maczka, a ulicą Piłsudskiego w okolicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie. Inwestycja zakłada poszerzenie do trzech pasów ulicy Siemieńskiego, przebudowę mostu w ciągu tej samej ulicy, rozbudowę układu komunikacyjnego w okolicach ulicy Fredry. Z tego względu trzeba było wybudować także nowy most na rzece Przyrwa.

Stary był zbyt wąski, aby zmieścić na nim dodatkowy, trzeci pas. Wraz z mostem firma Strabag, która przebudowuje drogi, odda do użytkowania także fragment ulicy Siemieńskiego, pomiędzy ul. gen. Maczka a Kosynierów. Na tym odcinku gotowa jest już nowa jezdnia, chodniki i ścieżka rowerowa.

- Cieszę się, że prace w tym rejonie postępują bez zakłóceń. Chcemy je zakończyć jak najszybciej, aby usprawnić ruch w tej okolicy. Otwarcie nowego mostu to zakończenie ważnego etapu inwestycji. Dzięki niemu mieszkańcom osiedla 1000-lecia będzie łatwiej dojechać do domów

– mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Inwestycja trwa w dalszym ciągu. Od ulicy Kosynierów, po wiadukt kolejowy w rejonie ul. Batorego, stąd przez ulice Styki i Śniadeckich, w rejon ZUS, gdzie powstanie rondo.

Cały układ drogowy na tym odcinku ma powstać do jesieni przyszłego roku. Koszt inwestycji to około 50 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.