Reklama

Urząd Miasta za darmo nabył tereny pod budowę dróg

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: mp

Urząd Miasta za darmo nabył tereny pod budowę dróg - Zdjęcie główne

Arkadiusz Urban, p.o. Prezesa KZN i Jolanta Kaźmierczak, zastępca prezydenta Rzeszowa | foto mp

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Rzeszowski Urząd Miasta bezpłatnie nabył od Skarbu Państwa około 1,4 hektara terenu, który zostanie wykorzystany do wybudowania połączeń drogowych ulic: Wołyńskiej, Potokowej i Słoneczny Stok. W piątek, 24 września, podpisana została umowa.

Umowa dotycząca bezpłatnego nabycia terenu od Skarbu Państwa – Krajowego Zasobu Nieruchomości podpisana została w Warszawie. Podpisy na umowie złożyli Jolanta Kaźmierczak, zastępca prezydenta Rzeszowa oraz Arkadiusz Urban, pełniący obowiązki Prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości.

Działki, które za darmo przejęło miasto, zostaną wykorzystane do rozbudowy rzeszowskiej sieci dróg – budowy ul. Wołyńskiej i jej połączeń z ul. Potokową oraz Słoneczny Stok. Długość nowych dróg, które mają powstać to około 1,6 kilometra.

- W październiku tego roku złożony zostanie wniosek o wydanie zezwolenia na budowę wspomnianych wyżej dróg. Zezwolenie na budowę powinno zostać wydane na przełomie grudnia i stycznia. Budowa będzie mogła rozpocząć się prawdopodobnie w przyszłym roku.

- informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Ulica Wołyńska będzie obsługiwać komunikacyjnie nowe budynki, które mają powstać w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, rządowego programu, który zastąpił Mieszkanie Plus.

W ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkańców w Rzeszowie, na około 20-hekatowej działce w rejonie ulicy Wołyńskiej, powstać mają budynki, w których będzie prawie 850 mieszkań. Stąd istnieje konieczność budowy nowych dróg dojazdowych dla przyszłych mieszkańców.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy