Reklama

Uniwersytet Rzeszowski przedłuża naukę online

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Uniwersytet Rzeszowski przedłuża naukę online - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów W związku z panująca w regionie sytuacji epidemicznej, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego decyduje się na przedłużenie zdalnego nauczania. Zmienią się także zasady korzystania z biblioteki UR. Nie wykluczone, że zmieni się również organizacja roku akademickiego 2020/2021.

Najważniejsza informacja, jaka płynie z komunikatu wystosowanego przez rektora uczelni 26 listopada br., mówi o wydłużeniu zdalnego nauczania.

- Do dnia 22 grudnia 2020 r. przedłużam obowiązek realizacji zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość tj. w formie zdalnej na wszystkich kierunkach (niezależnie od formy i trybu kształcenia) z wyłączeniem zajęć kształtujących umiejętności praktyczne na kierunkach: lekarskim, pielęgniarstwie, położnictwie, elektroradiologii, fizjoterapii i ratownictwie medycznym.

- wyjaśnia w komunikacie rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Sylwester Czopek.

W przypadku kształcenia doktorantów, studentów kierunków podyplomowych oraz pozostałych form kształcenia edukacja w formie zdalnej również zostaje wydłużona do 22 grudnia 2020 roku.  Nie ma zmian w zakresie praktyk zawodowych, które powinny być realizowane zgodnie z dotychczasowym harmonogramem. 

Jeżeli chodzi o bibliotekę uczelni, to od 30 listopada będzie ona czynna wyłącznie dla użytkowników wewnętrznych Uniwersytetu Rzeszowskiego (pracownicy, doktoranci, studenci)  z zachowaniem reżimu sanitarnego. Wszelkie późniejsze zmiany będą uzależnione od stanowiska rządu lub sanepidu. 

- Dostęp do zbiorów bibliotecznych (w formie skanów) jest również możliwy poprzez złożenie zamówienia za pośrednictwem formularza online, umieszczonego na stronie BUR.  

-czytamy w komunikacie. 

Nie wykluczone, że zmieni się organizacja roku akademickiego. Decyzję w tym temacie mogą zapaść w ciągu najbliższych dni. 

- Trwają prace nad zmianą organizacji roku akademickiego 2020/2021 mającą na celu wydłużenie do dnia 10 stycznia 2021 r. okresu wolnego od zajęć dydaktycznych po okresie przerwy świątecznej, a okresu prowadzenia zajęć dydaktycznych w semestrze zimowym do dnia 31 stycznia 2021 r. Zmiana organizacji zajęć i sesji egzaminacyjnej zostanie podana do wiadomości społeczności akademickiej w grudniu 2020 r. w drodze zarządzenia Rektora.

- informuje prof. dr hab. Sylwester Czopek.

Władze uczelni zaznaczają, że w przypadku ustabilizowania się lub poprawy sytuacji epidemicznej, po okresie wolnym od zajęć dydaktycznych, dopuszczalna będzie realizacja zajęć dydaktycznych, a także przeprowadzenia zaliczeń i egzaminów w sesji egzaminacyjnej zimowej na wszystkich kierunkach w formie hybrydowej z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Pełną treść komunikatu rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego (z dnia 26 listopada 2020 roku) można zobaczyć TUTAJ.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE