Reklama

Uciekł z poprawczaka. Grasował po mieście! Sprawdź co zrobił!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Uciekł z poprawczaka. Grasował po mieście! Sprawdź co zrobił! - Zdjęcie główne

foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Policjanci ujęli 16-letniego nastolatka, który dokonał wielu przestępstw. Wcześniej chłopak uciekł z poprawczaka. Przeczytaj, co wyprawiał po mieście.

Policjanci wyjaśniali okoliczności kradzieży elektronarzędzi z terenu budowy przy ul. Wywrockiego w Rzeszowie. Doszło do niej w nocy z 16 na 17 sierpnia. Sprawca, z jednego z baraków, skradł elektronarzędzia w postaci pilarki spalinowej i pilarki tarczowej. Ich wartość została oszacowana na 1000 złotych.

O kradzież podejrzewano pracującego tam dorywczo 16-latka. Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili miejsce jego pobytu i we wtorek 24 sierpnia zatrzymali go. Po sprawdzeniu okazało się, że 16-latek z Rzeszowa jest także poszukiwany w związku z samowolnym oddaleniem się z placówki opiekuńczej.

Już podczas rozpytania, nieletni przyznał się do kradzieży. Wyjaśnił, że wiedział, gdzie znajdują się klucze i posłużył się nimi, by otworzyć pomieszczenie z narzędziami. Następnie skradzione przedmioty sprzedał przypadkowemu mężczyźnie. Policjanci ustalili również, że kilka dni wcześniej 16-latek dopuścił się jeszcze jednej kradzież. Z warzywniaka w rejonie ul. Krakowskiej, ukradł pieniądze w kwocie 600 zł.

Dalej sprawę poprowadzili policjanci z referatu ds. nieletnich. 16-latek został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Podczas przesłuchania przyznał się do winy. Zebrane w sprawie materiały policjanci przesłali do sądu rodzinnego, który zadecyduje o dalszych krokach wobec nieletniego. 16-latek został przekazany pod opiekę placówki opiekuńczej.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy