Reklama

„Takie magiczne miejsce na mapie Rzeszowa znajdzie swoich zwolenników” [WYWIAD]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Facebook: Magda Gessler

„Takie magiczne miejsce na mapie Rzeszowa znajdzie swoich zwolenników” [WYWIAD] - Zdjęcie główne

foto Facebook: Magda Gessler

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów Otwarcie kawiarni „Ice Queen Cafe”, która znajdzie się w Rzeszowie przy ul. Grunwaldzkiej, odbędzie się już 15 grudnia br. Jej wystrój oraz serwowane menu powstało pod czujnym okiem i kierunkiem Magdy Gessler, z którą rozmawiamy o tym, czym na rzeszowskiej mapie gastronomicznej będzie się wyróżniał nowy lokal.

Rafał Bolanowski: - Dlaczego akurat Rzeszów?

Magda Gessler: - A dlaczego nie? (śmiech). Rzeszów jest odważny, idzie z duchem czasu i widać, że  posiada mieszkańców którzy mają pasję i wiarę w powodzenie biznesu. To jest dla mnie ważne. Uważam, że ludzie – właściciele czy obsługa to połowa sukcesu miejsca. Oczywiście drugą jest pomysł, menu, uczciwość kulinarna, produkty z których się korzysta. Klient który przychodzi do lokalu nie zwraca uwagi tylko na smak, ale też na wystrój, zapach, atmosferę która panuje w środku. Jego odczucie kulinarne jest więc związane nieodłącznie z innymi doznaniami. Właściciele muszą zapewnić Klientom taki komfort.

Czym na tle rzeszowskiej mapy gastronomicznej wyróżni się lokal "Ice Queen Cafe"?

- To urocza, słodka kawiarenka z ciekawym, przetestowanym przeze mnie menu. Myślę, że te gorzkie czasy w których żyjemy obecnie można czasem przegryźć słodkim ciastkiem na poprawę humoru.

Otwieranie nowego lokalu w czasami pandemii to duże ryzyko. Nie boi się Pani, że będzie problem z utrzymaniem i wypracowaniem przychodów?

- Muszę od razu wytłumaczyć. Ice Queen Cafe działa na zasadzie franczyzy. Dlatego ten lokal należy do Franczyzobiorców, którzy go będą prowadzić. Ja wymyśliłam wystrój, menu, biznes plan. Służymy pomocą, doświadczeniem, szkoleniami i zapleczem marketingowo- sprzedażowym, ale oddajemy biznes w ręce właścicieli. Ice Queen Cafe to moja propozycja dla każdego, kto czuje siłę przedsiębiorcy, ale wolałby bazować na bezpiecznym i sprawdzonym biznesie. Ryzyko w przypadku franczyzy nie jest tak duże, jak wtedy gdy zakładamy własny interes, natomiast sukces może okazać się znacznie większy.

Macie jakąś receptę na to jak skutecznie prowadzić tego typu lokal w obecnej sytuacji?

- Muszą być Klienci. To jedyna recepta na sukces. Musi być sprzedaż. Czasy są ciężkie, ale wierzę, że takie magiczne miejsce na mapie Rzeszowa znajdzie swoich zwolenników. Mam również nadzieję, że obostrzenia będą się zmniejszać i niedługo znowu wszyscy spotkamy się poza domami, w kawiarniach, restauracjach. Bardzo tego brakuje. Do tego czasu jednak mam nadzieję, że klienci wesprą lokalną gastronomię, aby przeżyła, nie umarła.

Co z otwarciem, w jakiej formule się odbędzie i czy ewentualnie pojawi się Pani osobiście na wydarzeniu? 

- Ze względu na pandemię i panujące obostrzenia mnie nie będzie na otwarciu. Jestem też pewna, że właściciele zrobią wszystko zgodnie z panującymi zasadami, aby nikogo nie narażać na jakiekolwiek ryzyko. Zdajemy sobie sprawę z panujących warunków i zmniejszonych możliwości działania. I to jest priorytet w tego typu sytuacjach. Nawet jeśli otwarcie nie będzie huczne i pod ścisłym rygorem sanitarnym to i tak wierzę że przed tą kawiarnią nastanie po otwarciu dobry czas.

Będą kolejne lokale w stolicy województwa podkarpackiego sygnowane Pani nazwiskiem?

- Tego jeszcze nie wiem. To wszystko zależy od tego czy ktoś odważy się na kolejną franczyzę. Wszystkie warunki są opisane na naszej stronie internetowej. Tam jest więcej informacji które tłumaczą organizację przedsięwzięcia.

I na sam koniec, Pani ulubione miejsce w Rzeszowie to...?

- W Rzeszowie albo w okolicach z Kuchennymi rewolucjami byłam już wielokrotnie. Bardzo miło wspominam ten czas. Trzymam za wszystkich kciuki. Mam nadzieję, że niedługo sytuacja się zmieni i będziemy mogli się cieszyć z naszej pasji, jaką jest gotowanie w pełnej krasie!

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy