Reklama

Samorządowcy wspominają zmarłego Tadeusza Ferenca. - Miał wizję wielkiego Rzeszowa i ją spełniał - mówi Norbert Mastalerz, były prezydent Tarnobrzega

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Samorządowcy wspominają zmarłego Tadeusza Ferenca. - Miał wizję wielkiego Rzeszowa i ją spełniał - mówi Norbert Mastalerz, były prezydent Tarnobrzega - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Samorządowcy, politycy, ludzie sportu i kultury związani z Podkarpaciem żegnają Tadeusza Ferenca. Były prezydent Rzeszowa zmarł w wieku 82 lat w sobotę, 27 sierpnia.

Tadeusz Ferenc swoją pracą wpływał nie tylko na Rzeszów. O to jak wspomina tego wybitnego samorządowca były prezydent Tarnobrzega, a obecnie działacz Platformy Obywatelskiej - Norbert Mastalerz.

- Postać wielkiego formatu. Miał wizję wielkiego Rzeszowa, którą konsekwentnie realizował. To właśnie dzięki niemu stolica Podkarpacia stała się dynamicznie rozwijającym się miejscem do którego przyjechało wiele młodych osób. Na pewno swoim działaniem sprawił, że teraz łatwiej jest obecnemu prezydentowi Rzeszowa Konradowi Fijołkowi. Miły i sympatyczny. Pamiętam, jak wygrałem wybory na prezydenta Tarnobrzega i to on do mnie zadzwonił z gratulacjami. Na stałe zapisał się na kartach historii Rzeszowa - mówi nam Norbert Mastalerz.

Podobne zdanie ma urzędujący włodarz Przemyśla - Wojciech Bakun: - Wielka strata dla miasta Rzeszowa, wielka strata dla polskiej samorządności. Zmarł wieloletni prezydent Rzeszowa - Tadeusz Ferenc. Wielu samorządowców; w tym ja; korzystało z jego wsparcia, porad, dobrego słowa. Ostatni raz mieliśmy okazje spotkać się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Umówiliśmy się na kawę, której nigdy już wspólnie nie wypijemy - napisał na swoim Facebooku.

- Z głębokim żalem przyjęłam wiadomość o śmierci Prezydenta Tadeusza Ferenca. Pan Prezydent przez całe życie był oddany sprawom Rzeszowa i Rzeszowian. Rodzinie, bliskim i przyjaciołom śp. Tadeusza Ferenca składam najszczersze wyrazy współczucia - dodaje Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

- Panie Prezydencie, dziękujemy za Pana zaangażowanie w życie miasta oraz troskę o rozwój sportu w swoim ukochanym mieście. Dziękujemy także za Pana wieloletnią obecność na trybunach stadionu, gdzie od najmłodszych lat, aż do ostatnich swoich dni, wspierał Pan i dopingował Stal Rzeszów – Klub, w którym Pan grał, w którym się Pan wychował, i Klub, na którego losie bardzo Panu zależało - napisano na oficjalnej stronie internetowej rzeszowskiej Stali.

- Prezydent Tadeusz Ferenc nauczył mnie czym jest bezgraniczna miłość do swojego miasta, a wiedział to najlepiej bo poprowadził Rzeszów od małego prowincjonalnego miasteczka do prężnie rozwijającej się metropolii. Cześć Jego pamięci - wskazuje Konrad Fijołek, obecnie urzędujący prezydent Rzeszowa.

Jak poinformowała w niedzielę rzeczniczka prezydenta Rzeszowa Marzena Kłeczek-Krawiec, w związku ze śmiercią Tadeusza Ferenca, na znak żałoby, flagi miasta na budynkach Urzędu Miasta Rzeszowa i miejskich jednostek organizacyjnych pozostaną opuszczone do połowy masztu lub przepasane kirem. Wkrótce poznamy szczegóły uroczystości pogrzebowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy