Reklama

Rzeszowski Ratusz i inPost łączą siły, tworząc ideę "Green City"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: inPost.pl/materiały prasowe

Rzeszowski Ratusz i inPost łączą siły, tworząc ideę "Green City" - Zdjęcie główne

foto inPost.pl/materiały prasowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Rzeszów to kolejne miasto partnerskie inPostu, którego mieszkańcy uzyskają szereg korzyści, takich jak dostęp do wielu nowoczesnych usług, rozwój optymalnej i ekologicznej sieci Paczkomatów wyposażonych w ładowarki elektryczne, czy nasadzenia roślinności oczyszczającej powietrze.

Obustronną umowę o współpracy podpisano w środe 4 sierpnia w rzeszowskim Ratuszu. To jeden z elementów rozwoju strategii "smart city", czyli miasta nowoczesnego. InPost lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie nawiązał współpracę z Miastem Rzeszów w ramach programu „Green City”.

To kolejne miasto partnerskie, którego mieszkańcy uzyskają szereg korzyści, takich jak dostęp do wielu nowoczesnych usług, rozwój optymalnej i ekologicznej sieci Paczkomatów wyposażonych w ładowarki elektryczne, czy nasadzenia roślinności oczyszczającej powietrze. Dodatkowo, w miastach partnerskich InPost zamierza w pierwszej kolejności sukcesywnie wymieniać́ swoja.̨ flotę̨ dostawczą na samochody elektryczne.  

Realizacja programu wspiera rozwój polskich miast zgodnie z ideą „smart city” – poprzez oferowanie ich mieszkańcom szeregu nowoczesnych usług, rozwój optymalnej i ekologicznej sieci paczkomatów oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony klimatu.

– Współpraca z samorządami przy projektach z zakresu zrównoważonego rozwoju, które mają na celu wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców oraz rozwój inteligentnych i czystych miast, jest naszym priorytetem. Wierzymy, że lokalne inicjatywy na rzecz środowiska są niezbędne, aby miasta były bezpieczne, czyste i zdrowe. W ramach programu „Green City” planujemy wspieranie ekologicznego transportu, ograniczanie ruchu samochodowego związanego z rozwojem e-commerce, ochronę powietrza oraz optymalny i zrównoważony dostęp do sieci Paczkomatów. Stworzymy rozwiązania przyjazne dla środowiska i wygodne dla mieszkańców, takie jak m.in. ładowarki elektryczne przy Paczkomatach InPost, czy nasadzenia roślinności oczyszczającej powietrze. Zobowiązujemy się także do sukcesywnej wymiany naszej floty na samochody elektryczne, w pierwszej kolejności w miastach partnerskich

– mówi Damian Niewiadomski, Wiceprezes Zarządu ds. Sprzedaży InPost. 

- Inicjatywa InPost świetnie wpisuje się w obecny kierunek rozwoju naszego miasta. Chcę, aby Rzeszów był miastem przyjaznym mieszkańcom, zielonym, nowoczesnym, aby wprowadzane w nim były kolejne proekologiczne projekty, np. takie, które będą realizowane w ramach projektu „Green City”

– mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 

Dostawa do Paczkomatów już dziś jest najbardziej ekologiczną formą zakupów internetowych. W porównaniu do zamówienia paczki do domu klienta, dostawa do paczkomatu charakteryzuje się nawet o 75% mniejszą emisją dwutlenku węgla.

Program Green City wpisuje się w długofalową strategię InPost, która obejmuje szeroki zakres innowacji ekologicznych. Do końca roku programem zostanie objętych kolejne kilkadziesiąt największych miast w Polsce.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy