Reklama

Z Rzeszowskiego Bonu Żłobkowego korzysta ponad 500 dzieci. Można składać wnioski o dalsze świadczenia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Z Rzeszowskiego Bonu Żłobkowego korzysta ponad 500 dzieci. Można składać wnioski o dalsze świadczenia - Zdjęcie główne

Do tej pory regularnie z bonu żłobkowego w Rzeszowie korzystali rodzice 530 dzieci. | foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów 300 zł dopłaty miesięcznie mogą otrzymać mieszkańcy Rzeszowa, którzy korzystają z niepublicznych żłobków.

Rzeszowski Bon Żłobkowy działa od ubiegłego roku. Pomysł na dofinansowanie pobytu dzieci w niepublicznych żłobkach wprowadził w życie Konrad Fijołek.

- Przed wyborami rozmawiałem o tym z wieloma mieszkańcami Rzeszowa, a także z właścicielami niepublicznych żłobków. Wszyscy o tym rozwiązaniu wypowiadali się pozytywnie. Dlatego od razu, tuż po wyborach, rozpoczęliśmy przygotowania do wprowadzenia takiego bonu. Udało się to zrobić już w sierpniu

– mówi prezydent Rzeszowa.

Do tej pory regularnie z bonu korzystali rodzice 530 dzieci. W tej chwili, aby otrzymać dofinansowanie na kolejne cztery miesiące, trzeba złożyć wniosek o przyznanie lub przedłużenie świadczenia.

 

Rzeszowski Bon Żłobkowy. Kto może skorzystać?

O tym, któ może skorzystać z dofinansowania do niepublicznych żłobków w Rzeszowie przypomina Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta:

Z bonu żłobkowego skorzystać mogą osoby zamieszkujące wraz z dziećmi na terenie Rzeszowa (rodzice, opiekunowie prawni, opiekunowie faktyczni – rodzice preadopcyjni, rodziny zastępcze niezawodowe), podlegające właściwości rzeszowskiego urzędu skarbowego, którzy  pracują lub prowadzą działalność gospodarczą.

Ze świadczenia tego skorzystać mogą także studenci studiów dziennych, osoby uczące się w trybie stacjonarnym, czy też osoby pobierające świadczenie pielęgnacyjne. Bon przysługuje w maksymalnej wysokości 300 zł miesięcznie.

Formularze wniosków  o ustalenie prawa do Rzeszowskiego Bonu Żłobkowego dostępne są w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 4 (Sala Obsługi Mieszkańców) oraz na stronie internetowej Ośrodka www.mopsrzeszow.pl.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy