Reklama

Rzeszów ponownie powiększony. Stolica województwa „wchłonęła” Pogwizdów Nowy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa / Bogdan Szczupaj

Rzeszów ponownie powiększony. Stolica województwa „wchłonęła” Pogwizdów Nowy - Zdjęcie główne

Nowa tablica | foto Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa / Bogdan Szczupaj

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Od 1 stycznia 2021 r. sołectwo Pogwizdów Nowy znalazło się w granicach administracyjnych Rzeszowa, w związku z czym liczy teraz ok. 197 tys. mieszkańców i zajmuje obszar ok. 128,5 km kw.

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc w piątkowy ranek (1 stycznia) na ulicy Myśliwskiej przywitał mieszkańców najmłodszego rzeszowskiego osiedla. Podziękował wszystkim, dzięki którym przyłączenie stało się faktem. Obiecał też najpilniejsze inwestycje na nowym osiedlu, które wskażą mieszkańcy.

Od 4 stycznia 2021 r. w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Pogwizdowie Nowym rozpocznie działalność Tymczasowy Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa. Będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 10 do 18.

- Wszelkie formalności związane z wymianą dokumentów będą możliwe do załatwienia w powyższej filii Urzędu Miasta Rzeszowa, w głównych siedzibach Urzędu Miasta Rzeszowa oraz w Punktach Obsługi Mieszkańców zlokalizowanych w galeriach handlowych.

- czytamy na stronie miasta. 

Pod względem powierzchni - przez ostatnie 15 lat stolica Podkarpacia powiększyła się prawie trzykrotnie. Rzeszowscy urzędnicy od dawna zabiegają o poszerzenie granic. To jeden z priorytetów prezydenta Tadeusza Ferenca. 

- Nie tylko miasto zyskuje, ale też mieszkańcy przyłączonych terenów. Przez ostatnie lata na przyłączonych osiedlach rzeszowski samorząd zainwestował ponad 2,2 miliarda złotych.

- czytamy w dalszej części komunikatu. 

Pogwizdów Nowy jest  10 sołectwem, które udało się przyłączyć Tadeuszowi Ferencowi od 2002 roku, czyli od momentu objęcia funkcji prezydenta miasta. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy