Reklama

Rusza przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej przy Sikorskiego/Nowowiejskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: materiały prasowe

Rusza przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej przy Sikorskiego/Nowowiejskiej - Zdjęcie główne

Skrzyżowanie Sikorskiego z Nowowiejską | foto materiały prasowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Jeszcze w tym tygodniu miasto ogłosić ma przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Sikorskiego i Nowowiejskiej w Rzeszowie. O budowę sygnalizacji w tym miejscu wnioskowali sami mieszkańcy.

Do końca bieżącego roku powstać ma sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Nowowiejskiej w Rzeszowie. Mieszkańcy od lat prosili o takie rozwiązania, ze względu na duże natężenie ruchu, problemy z przejściem przez cztery pasy, utrudniony wyjazd z Nowowiejskiej. Ułożenie pasów nie sprzyja bezpiecznemu przekroczeniu jezdni. Piesi oraz rowerzyści bardzo często pojawiają się nagle z zza ekranów i nie patrząc na drogę wchodzą na nią. Kierowcy w takiej sytuacji nie są w stanie wyhamować przez co dochodzi do licznych kolizji i wypadów.

CZYTAJ TAKŻE:

Mieszkańcy zdają się nie wiedzieć, że rzeszowski magistrat zabezpieczył odpowiednią kwotę w tegorocznym budżecie na tę inwestycję. Do naszej redakcji wpłynęła informacja, że rozpoczynają oni zbiórkę podpisów.

Młody działacz Stowarzyszenia Polska 2050, Szymon Czechowicz, postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i wraz z wcześniej wspomnianą organizacją zgłosić projekt kontaktu obywatelskiego, w ramach którego, na omawianym przejściu miałaby zostać zainstalowana sygnalizacja świetlna. Całe przedsięwzięcie jest ściśle powiązane z kampanią informacyjną o bezpiecznych wakacjach, organizowaną przez Polskę 2050.

- Sam kilka razy dziennie przechodzę przez to przejście. Śmierć mojego rówieśnika spowodowała, że postanowiłem zainicjować instalację sygnalizacji świetlnej w tym miejscu aby uchronić inne osoby przed podobną tragedią.

- mówi pomysłodawca projektu.

Czechowicz nawiązuje do tragicznego wypadku z początku czerwca, kiedy to na tym skrzyżowaniu miał miejsce śmiertelny wypadek z udziałem 17-letniego chłopaka. Tragedia ta zarówno poruszyła serca sąsiadów jak i  również otworzyła oczny na lokalny problem.

Chociaż intencje mieszkańców są słuszne, miasto zapewnia, że jeszcze w tym tygodniu ogłosi przetarg na budowę sygnalizacji na feralnym skrzyżowaniu.

- Do piątku ogłosimy przetarg na budowę sygnalizacji na skrzyżowaniu Sikorskiego i Nowowiejskiej. Z początkiem września, mam nadzieję, że uda się wybrać wykonawcę inwestycji. Prace powinny się zakończyć do końca bieżącego roku.

- mówi nam Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. 

Miasto liczy, że do przetargu wpłyną oferty, które mieszczą się w zaplanowanym progu finansowym. 

Rzeszowski Ratusz szykuje się także do budowy sygnalizacji świetlnej na ulicy Dębickiej w okolicach szkoły podstawowej. Tu także o taką inwestycję proszą sami mieszkańcy. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy