Reklama

Rekordowy Rzeszowski Budżet Obywatelski. Znamy listę wygranych projektów

Opublikowano: sob, 16 paź 2021 05:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów W piątek Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, Jolanta Kaźmierczak, zastępca prezydenta oraz rzeszowscy radni na czele z Robertem Walawendrem – przewodniczącym komisji ds. Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego oraz Tomaszem Kamińskim – przewodniczącym największego w Radzie Miasta klubu Rozwój Rzeszowa, zaprezentowali zadania, które zostały głosami mieszkańców wybrane do realizacji w ramach tegorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

- W tej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego oddano aż blisko 71 tysięcy głosów. To rekord, który pokazuje, że idea budżetu obywatelskiego świetnie się sprawdza – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, który zapowiedział jednocześnie, że część pomysłów, które nie zostały głosami mieszkańców zakwalifikowane do realizacji w ramach RBO wykona miasto. Chodzi między innymi o nasadzenia drzew na wszystkich rzeszowskich osiedlach.

- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować rzeszowianom za tak wspaniałą aktywność. W tej edycji RBO został pobity rekord – oddano aż blisko 71 tys. głosów. Dzięki tak dużej liczbie głosów możemy powiedzieć, że ten budżet rzeczywiście jest obywatelski

– mówił podczas piątkowej konferencji Konrad Fijołek.

Wzorem ubiegłych lat zadania, na które głosowali mieszkańcy podzielone były na trzy kategorie.

Pierwsza to zadania ogólnomiejskie, druga osiedlowe, trzecia to przedsięwzięcia o charakterze społeczno-kulturalnym. Pełną listę wszystkich zadań zakwalifikowanych do realizacji znajdziesz w naszej galerii.

W pierwszej kategorii do realizacji zostały wybrane cztery zadania, wśród których znalazły się m.in. urządzenie parków miejskich w rejonie Szkoły Podstawowej numer 18 przy ul. Bł. Karoliny i w rejonie ul. Starzyńskiego i Brydaka oraz doposażenie rzeszowskich przedszkoli w urządzenia rekreacyjne na place zabaw.

W kategorii drugiej wybrane zostały m.in. „Arena-Park Zalesie - poprawa infrastruktury sportowej - kontenerowy zespół szatniowy”, modernizacja placu zabaw oraz części rekreacyjno–sportowej przy budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 przy ul. ul. Rubinowej 4 oraz budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 10.

W trzeciej kategorii mieszkańcy do dofinansowania wybrali m.in. organizację MOCY ODKRYWCÓW - Rzeszowskiego Pikniku Nauki i Techniki, organizacja zajęć sportowych dla dzieci z rzeszowskich osiedli oraz  „Spotkania muzyczne na osiedlu Franciszka Kotuli”.

- Nagrodę dla najaktywniejszego osiedla – 200 tys. zł na wybraną przez mieszkańców inwestycję zdobyło osiedle Bzianka – poinformowała Jolanta Kaźmierczak, zastępca prezydenta Rzeszowa.

- W związku z tak dużym zainteresowaniem będziemy chcieli w przyszłym roku zwiększyć pulę pieniędzy do podziału w ramach budżetu obywatelskiego

– zapowiedział Tomasz Kamiński.

Prezydent Konrad Fijołek zdradził także, że część projektów, która nie zdobyła wystarczającej liczby głosów i nie została zakwalifikowana do realizacji w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego, jego decyzją zostanie wprowadzona do przyszłorocznego budżetu.

- Jednym z takich projektów  jest zadanie polegające na nasadzeniach drzew na wszystkich rzeszowskich osiedlach – powiedział Konrad Fijołek.

W tegorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego do podziału było 8,2 miliona złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.