Reklama

Prawie 2 miliony złotych na pomoc osobom z niepełnosprawnościami

Opublikowano:
Autor:

Prawie 2 miliony złotych na pomoc osobom z niepełnosprawnościami - Zdjęcie główne

Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów To realna pomoc dla osób z niepełnosprawnościami w Rzeszowie. Dzięki wsparciu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych stolica Podkarpacia będzie mogła zakupić cztery nowe pojazdy, które pomogą przewozić podopiecznych między innymi domów pomocy społecznej.

- To największe w historii naszego miasta dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Projekty, które zrealizujemy ułatwią życie przede wszystkim osobom z niepełnosprawnościami

– mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

W środę 8 września Konrad Fijołek w siedzibie Podkarpackiego Oddziału PFRON podpisał aneks do umowy dotyczącej realizacji w Rzeszowie „Programu Wyrównywania Szans Pomiędzy Regionami III".

– Aneksem zostały objęte zadania polegające na dofinansowaniu zakupu czterech mikrobusów, z których będą korzystały Domy Dziecka oraz Domy Pomocy Społecznej

– mówi prezydent Rzeszowa.

Kupione przez miasto pojazdy przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami będą wykorzystywane przez Domy dla Dzieci: „Mieszko", „Dobrawa", „Bolesław" oraz Domy Pomocy Społecznej przy ul. Sucharskiego 1, ul. Powstańców Styczniowych 37 i  przy ul. Załęskiej 7a.

Wartość projektów w ramach podpisanego w środę aneksu to 660 000 zł, z czego dofinansowanie z PFRON to 396 000 zł.

Wcześniej – w sierpniu, prezydent Rzeszowa podpisał z PFRON umowę dotyczącą dofinansowania projektów o wartości  1 165 152 zł (dofinansowanie 835,303 zł).

- To ważne projekty, w ramach których będziemy m.in. likwidowali bariery komunikacyjne i architektoniczne, które utrudniają życie osobom niepełnosprawnym

- mówi Konrad Fijołek.

Jeden z projektów będzie realizowany w budynku Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie przy al. Rejtana 3. Zostanie tam zamontowana winda zewnętrzna, która umożliwi uczniom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach inwalidzkich lub uczniom czasowo niepełnosprawnym kontynuowanie nauki w szkole.

Kolejnym zadaniem będzie poprawa dostępności architektonicznej i komunikacyjnej budynku urzędu miasta przy pl. Ofiar Getta 7. Zostanie tam wykonany też plan tylfograficzny i tabliczki pomieszczeń w alfabecie Braille'a.

Dofinansowana zostanie także kontynuacja modernizacji budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej w Rzeszowie, przy ul. Załęskiej 7a, gdzie wykonane zostanie  ocieplenie ścian zewnętrznych budynku styropianem wraz z wykonaniem elewacji, ocieplenie stropu wełną mineralną. Powstanie także instalacja fotowoltaiczna.

Łączna wartość projektów, które wykona Rzeszów z wykorzystaniem dofinansowania z PFRON (umowa sierpniowa i aneks podpisany dziś) to 1 825 152,38 zł (dofinansowanie 1 231 303,35 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy