Reklama

Port lotniczy Rzeszów-Jasionka z nagrodą "Mały Port Lotniczy Roku 2022”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Rzeszów

Port lotniczy Rzeszów-Jasionka z nagrodą "Mały Port Lotniczy Roku 2022” - Zdjęcie główne

foto UM Rzeszów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Podrzeszowskie lotnisko zostało nagrodzone za odegranie istotnej roli w działaniach wspierających Ukrainę, zarówno jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju pomoc napływającą z całego świata, jak również ewakuację uchodźców dotkniętych kryzysem humanitarnym.

- Jestem dumny, że nasze lotnisko zostało wyróżnione na forum międzynarodowym przez tak merytoryczne grono. To osiągnięcie jest zasługą przede wszystkim naszych pracowników, którzy w tak wyjątkowych okolicznościach sprostali postawionym przed nimi niełatwym zadaniom.

– mówił Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka

Pierwszy raz w historii Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał tytuł „Małego Portu Lotniczego Roku 2022”, przyznawany przez międzynarodową organizację branżową CAPA – Centre for Aviation. Wyróżnienie zostało przyznane podczas dorocznej gali CAPA Awards for Excellence, która odbyła się w Gibraltarze.

W uzasadnieniu nagrody podkreślono, że port lotniczy w Jasionce musiał stawić czoła nagłym i pilnym wyzwaniom, wymagającym niezwykłej odpowiedzialności. Analitycy CAPA dostrzegli również duży progres, jaki lotnisko osiągnęło w 2022 roku jeśli chodzi o rozwój siatki połączeń pasażerskich (w sezonie letnim 23 trasy do 12 krajów, 80 rotacji tygodniowo), co pozwoliło osiągnąć rekordowe wyniki w trzecim kwartale bieżącego roku. Jednocześnie podkreślili, że dzięki tym działaniom podrzeszowski port ma zapewnioną dobrą perspektywę rozwoju również na czas po zakończeniu wojny na Ukrainie.

CAPA to uznana organizacja międzynarodowa specjalizująca się w analizach rynku lotniczego. Decyzję o przyznaniu nagród Awards for Excellence podejmuje niezależny, międzynarodowy zespół ekspertów. Otrzymują je przewoźnicy, porty lotnicze oraz wybitne osobowości, które nie tylko odnoszą sukcesy, ale także osiągają wiodącą pozycję w branży.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy