Reklama

Pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Rzeszów będzie współpracował z Fundacją CORE Seana Penna [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Rzeszów jest kolejnym polskim miastem gdzie Fundacja CORE będzie pomagać uchodźców z Ukrainy. Szef tej organizacji, a także aktor i reżyser Sean Penn podpisał porozumienie z rzeszowskim samorządem, który był reprezentowany przez prezydenta miasta Konrada Fijołka.

Sean Penn to amerykański aktor i reżyser, dwukrotny laureat Oscara, współzałożyciel i prezes zarządu organizacji charytatywnej CORE. Kiedy Rosjanie zaatakowali Ukrainę był w Kijowie, gdzie kręcił film dokumentalny. Teraz stara się pomagać uchodźcom.

Teraz filmowiec jest w Polsce i odwiedza kolejne miasta, gdzie Polacy pokazują jak należy wspierać uchodźców. Od pierwszych dni wojny mieszkańcy Rzeszowa pomagają, jak tylko mogą. Mówił o tym w piątek prezydent miasta Konrad Fijołek podczas spotkania z Pennem w Interwencyjnym Punkcie Noclegowym dla Uchodźców z Ukrainy. - Dla Rzeszowa to bardzo ważny moment. Od miesiąca wszyscy tutaj pracujemy, aby pomóc Ukrainie. To wielki wysiłek. Za to dziękuję wszystkim mieszkańcom Rzeszowa - powiedział Konrad Fijołek.

Sean Penn przede wszystkim podziękował za heroiczną pomoc dla Ukrainy oraz uchodźców z tego kraju. W Rzeszowie od pierwszych dni 

Najważniejszą częścią spotkania było podpisanie porozumienia między Miastem Rzeszów a Fundacją CORE. Dzięki temu zatrudnienie, wspieranie i pozyskiwanie wolontariuszy - to wszystko ma być łatwiejsze. Ważne będą także działania edukacyjne oraz wsparcie psychologiczne. - Jesteśmy w kolejnym etapie niesienia pomocy psychologicznej uchodźcom. Ta wojna trwa nadal i będą kolejne fale uchodźców - dodał Konrad Fijołek.

- Mamy kolejne plany na pomoc dla Ukraińców. Nie wiemy jednak jak ta wojna będzie dalej wyglądała - wskazał Sean Penn. - W obliczu kryzysu sektory prywatne i publiczne muszą ze sobą współdziałać. My będziemy wspierać organizacyjnie oraz materialnie. Zarówno teraz jak i w przyszłości, kiedy można spodziewać się kolejnych fal uchodźców.

 

- Niech ta wojna szybko się skończy. To też zależy od nas i nie chodzi o karabiny - zaznaczył Stanisław Mazur, dyrektor Centrum Medycznego Medyk.

Fundacja CORE niesie teraz najpilniejszą pomoc dla uchodźców w Polsce i Rumunii. Uciekającym przed wojną zapewnia pożywienie, wodę, transport w miejsca schronienia. CORE (Community Organized Relief Effort) powstała w 2010 roku po trzęsieniu ziemi na Haiti, gdzie niosła pomoc, w tym medyczną. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy