Reklama

Polska najludniejsza w swojej historii. Populacja Rzeszowa powiększyła się o 53 procent. Ilu jest uchodźców z Ukrainy w największych miastach?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Według najnowszych danych Straży Granicznej do Polski dotarło już 3,138 mln uchodźców z Ukrainy. Populacja Polski po raz pierwszy w historii osiągnęła ponad 40 milionów osób (prawie 41 i pół miliona). Sprawdzamy ilu jest uchodźców z Ukrainy w niektórych miastach naszego kraju. Okazuje się, że Rzeszów jest jednym z tych miejsc, gdzie pozostała spora rzesza uchodźców.

Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich postanowiło sprawdzić, do których polskich miast dotarło najwięcej uchodźców z Ukrainy i jak bardzo zmieniło to liczbę ludności w tych miejscach. Okazuje się, że w czołówce znalazł się Rzeszów wraz ze swoim obszarem metropolitalnym. Jednocześnie w raporcie wskazano, że liczebność naszego kraju po raz pierwszy w historii przekroczyła 40 milionów osób.

Jednym z miast, który znalazł się badaniu jest Rzeszów. Jak się okazuje w stolicy województwa podkarpackiego, a także w najbliższej okolicy (Rzeszowski Obszar Metropolitalny) schronienie znalazło ponad 300 tysięcy osób (dane z kwietnia 2022 roku). Statystyki przedstawione w opracowaniu wskazują, że już 35 procent mieszkańców Rzeszowa to Ukraińcy i Ukrainki.

- Od 24 lutego, czyli od dnia, w którym rozpoczęła się rosyjska agresja na Ukrainę, kilkaset tysięcy uchodźców przejechało przez Rzeszów, wielu postanowiło zostać w naszym mieście. Tu znaleźli pomoc, miejsce zamieszkania. I tym osobom chcemy pomóc. Pierwszym krokiem jest umożliwienie sprawnego załatwiania formalności - wskazuje Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Szczegółowe dane w galerii.

RZESZOWSKI OBSZAR METROPOLITALNY:

Miasto Rzeszów, gminy: Białobrzegi, Błażowa, Boguchwała, Chmielnik, Cmolas, Czarna, Czudec, Dzikowiec, Dynów, Frysztak, Głogów Małopolski, Hyżne, Kamień, Kolbuszowa, Krasne, Iwierzyce, Lubenia, Łańcut, Majdan Królewski, Markowa, Niebylec, Niwiska, Ostrów, Raniżów, Rakszawa, Ropczyce, Sędziszów Małopolski, Strzyżów, Świlcza, Trzebownisko, Tyczyn, Wielopole Skrzyńskie, Wiśniowa, Żołynia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy