Reklama

Pokazuje, jak wygląda praca kierowcy autobusu miejskiego w Rzeszowie. Piotr Tunicki z kanału Okiem Miłośnika: - Ludzie mnie poznają i robią sobie zdjęcia. To miłe [WYWIAD]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Piotr Tunicki, znany szerzej jako Okiem Miłośnika Komunikacji i Motoryzacji. To instruktor nauki jazdy, youtuber i na co dzień kierowca autobusu w MPK Rzeszów, opowiada na swoim kanale o swojej pracy. Dzięki jego filmom nowi pracownicy poznają trasę oraz miasto, a on sam jako zawodowy kierowca pokazuje, jak od A do Z wygląda praca kierowcy autobusu. Jest to pierwsza część rozmowy. Druga, obszerna, pojawi się w formie wideo już wkrótce.

Pan Piotr na swoim kanale YouTube oraz fanpage'u na Facebooku relacjonuje każdy dzień swojej pracy. Pokazuje wszystkie smaczki, ciekawostki, fachowe porady, opowiada również o przepisach ruchu drogowego, edukując przy okazji innych kierowców, także kierowców MPK, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w zawodzie i poznają trasę, na której będą jeździć.

Kanał naszego rozmówcy został już wyświetlony w serwisie ponad pół miliona razy. On sam jest dopiero na początku swojej internetowej przygody, ale jak wynika z rozmowy, już teraz poznają go mieszkańcy i nawet zdarzyło się, że robili sobie z nim zdjęcia. 

Jak to się wszystko zaczęło i skąd pomysł na nagrywanie swoich kursów i tras przemierzanych autobusem?

Konto powstało w 2021 roku i miało być o motoryzacji, w tym momencie akurat zaczynam kręcić odcinki o pojazdach zabytkowych, a komunikacja wyszła przypadkiem, chciałem nagrać wszystkie linie oraz obsługę autobusów, żeby nowo przyjętym kierowcom było łatwiej rozpoczynać prace. Ja jestem MKM-em, czyli miłośnikiem komunikacji miejskiej, wiec miałem o tyle dobrze, że zaczynając prace w sierpniu 2021, znałem układ linii, które miałem obsługiwać. 

Dzięki panu mogli oni taką wiedzę zdobyć, świetna sprawa dla tych kierowców, którzy dopiero zaczynają pracę. 

Jest sporo kierowców, którzy nie znali nawet miasta, opowiadali mi ze jak dostawali nową linię to wsiadali dzień wcześniej jako pasażer i przejeżdżali daną trasę, żeby ją poznać. 

Planował pan jedynie pomóc nowym kierowcom z Rzeszowa, czy również otworzyć się na odbiorców spoza naszego województwa?

Plan był taki, że te filmy będą tylko dla kierowców, a skończyło się na tym, że oglądają mnie kierowcy z Polski, ale mam widzów nie tylko z Polski, ale tez z zagranicy, ludzie mogą oglądać Rzeszów, nie wychodząc z domu. Aktualnie powstały już playlisty z innych miast, bo przy okazji wyjazdów komunikacyjnych poza Rzeszów, staram się i tam nagrywać wizyty w zajezdniach czy spacerować po mieście z krótką opowieścią.

Jeździ pan na co dzień po Rzeszowie? Zdarzało się, że ktoś pana rozpoznał na mieście właśnie przez kanał na YouTubie? 

Niejednokrotnie mi się to zdarzyło, a nagrywam gdzieś od połowy maja 2022. Już w czerwcu pani 70+ zaczepiła mnie podczas wysiadania z autobusu kiedy to jechałem jako pasażer po skończonej pracy, zdarzyło mi się także, że robili sobie ze mną zdjęcia. Ostatnio byłem w Kraśniku i jeden z moich widzów dowiedział się od innego, że będę i specjalnie z Lublina przyjechał, żeby mnie poznać.

Nie będziemy zdradzać wszystkich pytań z naszej rozmowy, cały wywiad pojawi się w przyszłym tygodniu w formie wideo, już teraz serdecznie polecamy. 

W jednym z najnowszych filmów pan Piotr pokazał, jak dokładnie wygląda praca kierowcy autobusu w Rzeszowie. 

Artykuł pochodzi z portalu rzeszow24.info. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy