Reklama

Pogrzeb Tadeusza Ferenca już 2 września. Utrudnienia w ruchu, uroczystości, kondukt żałobny i autobusy dla mieszkańców na cmentarz

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów Pogrzeb Tadeusza Ferenca, byłego prezydenta miasta Rzeszowa, odbędzie się 2 września o godzinie 12 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy al. Sikorskiego. Mieszkańców stolicy województwa muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami w ruchu drogowym.

2 września odbędą się uroczystości pogrzebowe ŚP. Tadeusza Ferenca. Msza pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 13. Jako że kościół ma ograniczoną liczbę miejsc, dla mieszkańców zostaną udostępnione dwa telebimy - jeden przed katedrą, drugi w Parku Papieskim. Urzędnicy informują o zamknięciu parkingu przy cmentarzu Wilkowyja, zachęcają do podróży na cmentarz po mszy autobusami miejskimi. Te, będą darmowe i zagwarantują dojazd i powrót. Czekać będą na mieszkańców pod katedrą ze specjalnym oznakowaniem.

 

Od godziny 12 będzie możliwość modlitwy w Katedrze przy trumnie śp. Prezydenta Tadeusza Ferenca. Intencje mszalne za śp. Tadeusza Ferenca będą przyjmowane od godz. 12.00 z tyłu kościoła. Informacja o zamówionych Mszach Świętych będzie dostępna na stronie internetowej parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Rzeszowie, której śp. Tadeusz Ferenc był parafianinem. 

 

Transmisja z uroczystości odbędzie się na kanale YouTube: LINK

Osoby przyjeżdżające samochodami mogą skorzystać z parkingów: za Katedrą, przy Parku Papieskim oraz od ul. Tulipanowej. Wieńce i inne wiązanki kwiatów należy pozostawić przed Katedrą. Nie będzie możliwości wniesienia ich do Katedry. Wszystkie wieńce zostaną przetransportowane po zakończonej liturgii przez służby miejskie na cmentarz. W świątyni nie przewiduje się przemówień. Wszystkie przemówienia i kondolencje będą miały miejsce na cmentarzu - źródło: Katedra Rzeszowska.

Trasy przejazdu pogrzebowego konduktu obejmie ulice: al. Sikorskiego, Armii Krajowej, rondo Pobitno, ul. Lwowska, ul. Cienista. Uroczystości pogrzebowe Tadeusza Ferenca nie będą miały charakteru państwowego, bo nie był już urzędującym prezydentem. Jednak pojawią się elementy uroczystości państwowych.

- Postaraliśmy się, aby te uroczystości miały należyty charakter. Za chwilę rozpoczynamy rok szkolny, wiele dzieje się także w kraju, staraliśmy się znaleźć dobrą datę uroczystości. Możliwą do zaakceptowania także przez gości z zewnątrz, bo takich się spodziewamy. Udało nam się uzgodnić te uroczystości na najbliższy piątek, 2 września, rozpoczniemy je oficjalnie o godzinie 13:00 mszą w rzeszowskiej katedrze 

- powiedział Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podczas wtorkowej sesji Rady Miasta.

Księga kondolencyjna może być wystawiona dłużej niż do piątku. Wszystko zależy od tego, czy mieszkańcy wciąż będą wyrażali chęć składania swoich podziękowań wobec Tadeusza Ferenca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy