Reklama

Podawali się za pracowników administracji. Sprytnie wykorzystywali nieuwagę lokatorów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KMP Rzeszów

Podawali się za pracowników administracji. Sprytnie wykorzystywali nieuwagę lokatorów - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe. | foto KMP Rzeszów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów Zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o okradanie mieszkań. Od stycznia okradli przynajmniej pieć mieszkań. Łączna wartość spowodowanych przez nich strat to niemal 19 tys. złotych.

Policjanci z komisariatu na Baranówce oraz z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy pracowali nad ustaleniem tożsamości sprawców. Dwaj mężczyźni wchodzili do mieszkań podając się za pracowników administracji. Jeden z nich zajmował właścicieli, a drugi tym czasie plądrował mieszkanie, kradnąc pieniądze i biżuterię.

Działali od początku roku

Policjanci ustalili, że od stycznia do listopada bieżącego roku, podejrzani mogli okraść pięć mieszkań. Łączna wartość strat to blisko 19 tys. złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani 17 listopada. 24 i 36-latek, bez stałego miejsca zamieszkania, trafili do policyjnego aresztu.

Szczegółowym wyjaśnieniem okoliczności kradzieży zajęli się funkcjonariusze z komisariatu na Baranówce. Szybko okazało się, że zatrzymani mogą odpowiadać również za inne podobne kradzieże. 24-latek został nawet rozpoznany przez pokrzywdzonych. 

Policjanci ustalili, że mężczyźni byli już karani za podobne przestępstwa. Na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili im po cztery zarzuty kradzieży popełnionej w warunkach recydywy. 

Policja poszukuje innych poszkodowanych

Przy 36-latku policjanci znaleźli niewielką ilość marihuany. Mężczyzna usłyszał dodatkowy zarzut posiadania niedozwolonych środków odurzających.

Zebrane w sprawie materiały przekazano do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. W czwartek prokurator przesłuchał mężczyzn. Podejrzani przyznali się do winy.

Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju, połączonego z zakazem wydania paszportów.

Na tym sprawa się nie kończy. Policjanci sprawdzają, czy zatrzymani nie dopuścili się jeszcze innych kradzieży. W razie potwierdzenia tych podejrzeń, mężczyźni usłyszą kolejne zarzuty.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE