Reklama

Reklama

Podawali się za pracowników administracji. Sprytnie wykorzystywali nieuwagę lokatorów

Opublikowano: 20 listopada 2020 12:43
Autor: Rafał Bolanowski | Zdjęcie: KMP Rzeszów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

rzeszow Zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o okradanie mieszkań. Od stycznia okradli przynajmniej pieć mieszkań. Łączna wartość spowodowanych przez nich strat to niemal 19 tys. złotych.

Reklama

Policjanci z komisariatu na Baranówce oraz z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy pracowali nad ustaleniem tożsamości sprawców. Dwaj mężczyźni wchodzili do mieszkań podając się za pracowników administracji. Jeden z nich zajmował właścicieli, a drugi tym czasie plądrował mieszkanie, kradnąc pieniądze i biżuterię.

Działali od początku roku

Policjanci ustalili, że od stycznia do listopada bieżącego roku, podejrzani mogli okraść pięć mieszkań. Łączna wartość strat to blisko 19 tys. złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani 17 listopada. 24 i 36-latek, bez stałego miejsca zamieszkania, trafili do policyjnego aresztu.

Szczegółowym wyjaśnieniem okoliczności kradzieży zajęli się funkcjonariusze z komisariatu na Baranówce. Szybko okazało się, że zatrzymani mogą odpowiadać również za inne podobne kradzieże. 24-latek został nawet rozpoznany przez pokrzywdzonych. 

Policjanci ustalili, że mężczyźni byli już karani za podobne przestępstwa. Na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili im po cztery zarzuty kradzieży popełnionej w warunkach recydywy. 

Policja poszukuje innych poszkodowanych

Przy 36-latku policjanci znaleźli niewielką ilość marihuany. Mężczyzna usłyszał dodatkowy zarzut posiadania niedozwolonych środków odurzających.

Zebrane w sprawie materiały przekazano do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. W czwartek prokurator przesłuchał mężczyzn. Podejrzani przyznali się do winy.

Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju, połączonego z zakazem wydania paszportów.

Na tym sprawa się nie kończy. Policjanci sprawdzają, czy zatrzymani nie dopuścili się jeszcze innych kradzieży. W razie potwierdzenia tych podejrzeń, mężczyźni usłyszą kolejne zarzuty.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.