Reklama

Pierwsza Komunia Święta w Katedrze Rzeszowskiej. Ważny dzień dla dzieci oraz ich bliskich [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów 14 maja w Katedrze Rzeszowskiej odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Był to wyjątkowy moment dla dzieci, które po raz pierwszy miały okazję przyjąć Ciało Chrystusa. Zobaczcie fotorelację w naszej galerii.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzeszowie. Na kilkanaście minut przed oficjalnym rozpoczęciem uroczystości dzieci ustawiły się tradycyjnie w dwóch rzędach. Towarzyszyli im oczywiście rodzice oraz chrzestni. Po wysłuchaniu słów kapłana, dzieci ubrane w białe sukienki oraz alby, ze skupieniem wraz z bliskimi zapełniły ławki kościoła, aby wspólnie uczestniczyć we mszy świętej. I Komunia Święta to ważne wydarzenie w życiu katolickim, oznaczające pierwsze przyjęcie przez dziecko sakramentu Eucharystii. 

Dla dziecka jest to moment, na który czekało wiele miesięcy, a czasem nawet lat. Pierwsza Komunia Święta to nie tylko symboliczne spożycie Ciała i Krwi Chrystusa, ale także moment, w którym dziecko oficjalnie staje się członkiem kościoła katolickiego. Dla rodziny dziecka to również bardzo ważny dzień, który często jest okazją do spotkania z rodziną i przyjaciółmi.

W czasie przygotowań dziecko powinno również przystąpić do spowiedzi i udziału we Mszy św. Przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej to wielkie przeżycie dla dziecka i jego rodziców, zwykle wiąże się z uroczystością w kościele oraz rodzinnych obchodami. Warto zaznaczyć, że Pierwsza Komunia Święta jest jednym z trzech sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego, obok chrztu i bierzmowania.

Zobaczcie fotorelację w naszej galerii.

Artykuł pochodzi z portalu rzeszow24.info. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy