Reklama

Ostatnie pożegnanie profesora Stanisława Marczuka. Był to wybitny pracownik naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego i jeden z twórców filii KUL w Stalowej Woli [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów W Łukawcu pod Rzeszowem odbyło się ostatnie pożegnanie profesora Stanisława Marczuka. Wieloletni wykładowca w Instytucie Nauk Socjologicznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, a także jeden z twórców filii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Stalowej Woli oraz wykładowca Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnobrzegu, zmarł 30 maja po długiej chorobie.

Mieszkańcy Łukawca, rodzina, przyjaciele, a także byli współpracownicy profesora Stanisława Marczuka wzięli udział w ostatniej drodze zmarłego. Uroczystość pogrzebowa odbyła się w Kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Były wykładowca rzeszowskich uczelni, a także jeden z twórców filii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Stalowej Woli zmarł w wieku 74 lat.

- Ojciec był zawsze niesamowicie konsekwentny i ambitny. Gdy obrał sobie jakiś cel, zawsze za wszelką cenę chciał go zrealizować. Nigdy nie szedł na skróty. Był pasjonatem biegów. Ze sportową determinacją pokonywał wszelkie życiowe bariery.

W uroczystości pogrzebowej uczestniczył także były rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego Aleksander Bobko. 

Na cmentarzu wzruszające słowa wypowiedziała żona zmarłego.

- Zrobiłeś wszystko, co do ciebie należało. Zrobiłeś niezwykle dużo dzięki swojej cierpliwości i pokorze. Siedemnaście lat zmagań z chorobą nauczyło nas wszystkich pokory. Byłeś, jesteś i pozostaniesz w moim sercu na zawsze.

Artykuł pochodzi z portalu rzeszow24.info. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy