Reklama

Nowy stadion przy ul. Wyspiańskiego powstanie na 120-lecie Resovii

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów W czwartek (28 lipca) prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podpisał umowę na dofinansowanie przebudowy stadionu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Kiedy będzie gotowy?

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne ma powstać w 2025 roku. W czwartek (28 lipca) odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego zawarto umowę na dofinansowanie przebudowy stadionu przy ul. Wyspiańskiego.

– Aby mieszkańcy miasta mogli rozwijać swoje pasje w jak najlepszych warunkach, a kibice oglądać i oklaskiwać ich zmagania na obiekcie na miarę XXI wieku. Dziękuję prezydentowi Rzeszowa oraz przyjaciołom podkarpackiego sportu za to, że mogliśmy szybko doprowadzić ten projekt do końca – powiedział Minister Sportu i Turystyki, Kamil Bortniczuk.

Budowę obiektu będą współfinansować resort sportu (50% kosztów) oraz władze miasta i województwa (po 25%). Łączny koszt inwestycji to 120 milionów złotych.

Podpisanie umowy oznacza, że wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na przebudowę obiektu. Głównym celem jest ukończenie prac na 2025 rok, taki termin wybrał prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, który chciałby, żeby miało to miejsce podczas świętowania 120-lecia klubu Resovia Rzeszów.

- Historia związana z przygotowaniami do budowy tego obiektu trwa bardzo długo, ale dzisiaj możemy wreszcie poinformować, że już nic nie powinno zatrzymać tej inwestycji. Mamy umowę na dofinansowanie zadania przez ministerstwo sportu, co pozwoli nam rozpocząć wydatkowanie publicznych pieniędzy na ten cel. Otwarty stadion lekkoatletyczny z funkcjami piłkarskimi uzupełni infrastrukturę sportową w mieście, w postaci już działającej, nowoczesnej hali Uniwersytetu Rzeszowskiego, a wkrótce także wspaniałego basenu z funkcją skoków do wody – cieszy się Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy