Reklama

Nowa hala przy Zespole Szkół na Towarnickiego. Wcześniej wytną drzewa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: www.facebook.com/viliceum.kontooficjalne

Nowa hala przy Zespole Szkół na Towarnickiego. Wcześniej wytną drzewa - Zdjęcie główne

foto www.facebook.com/viliceum.kontooficjalne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie przy ul. Towarnickiego powstanie nowa hala sportowa. Prace przy budowie hali właśnie się rozpoczęły. W związku z tą inwestycją nastąpiła wycinka drzew. Mieszkańcy Rzeszowa pytają, m.in. w mediach społecznościowych czy była ona konieczna.

Hala sportowa powstaje przy budynku Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego w Rzeszowie. Będzie to obiekt, w którego wnętrzu znajdą się pełnowymiarowe boiska do gry w siatkówkę, piłkę ręczną i koszykówkę, cztery sale lekcyjne, siłownia, zaplecze sanitarne. Przewidziana w projekcie widownia będzie mogła pomieścić ok. 200 widzów. Hala będzie połączona ze szkołą.

Częścią zadania będzie także zagospodarowanie terenu przy hali - powstanie m.in. zewnętrzne boisko, bieżnia ze skocznią w dal, ponad 40 nowych miejsc parkingowych i nasadzenia roślinności. Inwestycja będzie kosztować ponad 15,2 mln zł i ma być gotowa do połowy 2023 roku. Prace przy realizacji tego zadania właśnie się rozpoczęły.

W związku z tą inwestycją nastąpiła wycinka drzew. Mieszkańcy Rzeszowa pytają, m.in. w mediach społecznościowych, czy była ona konieczna. Zezwolenie na wycinkę roślinności znajdującej się na terenie, na którym powstaje hala, zostało wydane blisko rok temu - w sierpniu 2020 roku.

Zarząd Zieleni Miejskiej przeprowadził rozmowy z projektantem hali. Cel rozmów – ograniczenie liczby wycinanych drzew przy okazji tej inwestycji. 

- Chcieliśmy, aby udało się ochronić m.in. lipy rosnące od strony ul. Towarnickiego.

– mówią przedstawiciele zarządu zieleni. 

- Niestety według projektanta zmniejszenie liczby wycinanych drzew było niemożliwe ze względu na konieczność budowy drogi przeciwpożarowej.

- dodawał Artur Gernand z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Za każde jedno wycięte drzewo miasto Rzeszów posadzi pięć nowych. Nasadzenia zostaną wykonane m.in. przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego.

Za każde jedno wycięte drzewo miasto Rzeszów posadzi pięć nowych. Nasadzenia zostaną wykonane m.in. przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego.

Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, przed kilkunastoma dniami, zadecydował o tym, aby w Rzeszowie sadzone były wysokie, kilkumetrowe drzewa oraz by nowe wnioski dotyczące wycinki drzew były publikowane na stronie internetowej urzędu, by każdy z mieszkańców mógł się z nimi zapoznać.

Drewno drzew z ul. Towarnickiego zostanie wykorzystane do stworzenia pierwszego w Rzeszowie naturalistycznego placu zabaw. Powstanie on przy ul. Kotuli na os. Krakowska Południe. Znajdą się w nim nietypowe urządzenia do zabawy - drewniane kłody, labirynty, kryjówki, domki wykonane z wierzby. Będzie tam też ścieżka bosych stóp zrobiona z materiałów naturalnych, np. kory drzew, szyszek, piasku, żwiru itp. To dzieci będą decydowały o tym, czy na przykład góra konarów umieszczona na tym terenie będzie piramidą, torem przeszkód czy tunelem.

 
 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy