Reklama

Nowa droga łącząca Rzeszów z Krasnem. Powstanie bez konsultacji z gminą?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Gminy Krasne

Nowa droga łącząca Rzeszów z Krasnem. Powstanie bez konsultacji z gminą? - Zdjęcie główne

Krasne z lotu ptaka | foto Urząd Gminy Krasne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Władze miasta planują stworzyć całkowicie nową drogę, która połączy stolice województwa podkarpackiego z gminą Krasne. Problem w tym, że nikt z przedstawicielami gminy nie rozmawiał na temat ewentualnego przebiegu drogi.

O budowie nowej inwestycji mówił w październiku 2020 roku zastępca prezydenta Marek Ustrobiński. Według planu, opracowanego przez Biuro Rozwoju Miasta, droga połączy al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego z drogą krajową nr 94 w Krasnem. 

- Nowa droga rozpocznie się na skrzyżowaniu al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego z ul. Sieciecha. Dalej pobiegnie w kierunku wschodnim, pomiędzy niewielką strefą przemysłową i cmentarzem komunalnym „Wilkowyja”, aż do gminy Krasne. 

- tłumaczy Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. 

Przetarg w tym roku?

Długość planowanej drogi na terenie Rzeszowa wyniesie ok. 2 km. Budowa ma być realizowana przez miasto i Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Kiedy zatem możemy spodziewać się pierwszego przetargu?

- Jeżeli w tym roku uda nam się wpisać inwestycję do budżetu miasta, to jest szansa, że będzie przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej. 

- zaznacza Artur Gernand. 

Dodajmy, że wstępny koszt realizacji inwestycji będzie znany po stworzeniu projektu. Droga ma mieć status krajowej.

Droga bez porozumienia

Przebieg drogi na terenie gminy Krasne zaplanowano na prywatnych działkach. Wyjazd na drogę krajową będzie zlokalizowany tuż przy Małopolskim Centrum Biotechniki. Realizacja inwestycji może być poprzedzona (nie jest to niezbędne) podpisaniem porozumienie z jej władzami. Okazuje się, że ratusz najprawdopodobniej chce postawić „słabszą gminę” przed faktem dokonanym i do rozmów z jej przedstawicielami nie podszedł.

- Aktualnie nie prowadzimy żadnych rozmów jeżeli chodzi o jakiekolwiek porozumienie w sprawie tej drogi. W marcu ubiegłego roku kontaktowano się z nami, aby się spotkać i omówić temat, ale przyszła pandemia i od tamtego czasu żaden przedstawiciel Rzeszowa nie odezwał się do nas w tej sprawie. 

- zaznacza Wilhelm Woźniak, wójt gminy Krasne. 

Wszystko wskazuja na to, że władze miasta w porozumieniu z GDDKiA będą dążyć do stworzenia drogi bez konsultacji z przedstawicielami gminy.

Miastu szczególnie zależy na budowie nowej drogi, gdyż na działkach graniczących z planowaną jezdnią Spółdzielnia Mieszkaniowa „Energetyk” planuje budowę ośmiu bloków od 5 do 15 kondygnacji. Istniejąca droga na ul. Bałtyckiej jest za wąska, przez co jej przepustowość może nie spełniać oczekiwań przyszłych i obecnych mieszkańców tamtego obszaru.

 

rafal.bolanowski@korso.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy