Reklama

Na ul. bł. Karoliny kończy się budowa nowego parku!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Rzeszowa

Na ul. bł. Karoliny kończy się budowa nowego parku! - Zdjęcie główne

Nowy park przy ul. bł. Karoliny | foto UM Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Prawie milion złotych kosztowała budowa nowego parku w rejonie ul. bł. Karoliny, na osiedlu Kotuli w Rzeszowie. Nowe miejsce wypoczynku zostanie wkrótce oddane do użytku. W planie są kolejne.

Wraz z rozpoczynającymi się wakacjami miasto Rzeszów rozszerzy ofertę rekreacyjną dla najmłodszych. Pierwszy etap budowy parku przy ul. Bł. Karoliny zbliża się ku końcowi.

 

Park powstaje na terenie pomiędzy Szkołą Podstawową nr 18, Przedszkolem Publicznym nr 33 oraz Żłobkiem Miejskim „Karolinka" przy ul. Bł. Karoliny w Rzeszowie.

Już 1 lipca planowane jest udostępnienie mieszkańcom tego nowego terenu rekreacyjnego. Wykonano już nowe alejki, trwa montaż oświetlenia, elementów małej architektury i urządzeń zabawowych. Wykonywane są również nowe nasadzenia drzew i krzewów oraz zakładana jest kolejna w naszym mieście łąka kwietna

– wylicza Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

Pierwszy etap budowy parku kosztował ok. 900 tys. zł.

W kolejnych etapach tej inwestycji planowane jest utworzenie klasy terenowej (miejsce do prowadzenia plenerowych lekcji, z tablicą i siedziskami), warzywnika, ogrodu tematycznego, instalacji z bali drewnianych do ćwiczeń i zabaw dla dzieci, pawilonu parkowego, stref relaksu z hamakami, kolejnych łąk kwietnych oraz licznych nasadzeń zieleni.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy