reklama

Moris Polska zbuduje Centrum Sportowe „Wzorcownia Ruchu” w Świlczy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Warszawska spółka generalnego wykonawstwa Moris Polska została zwycięzcą przetargu na realizację zarówno I, jak i II (ostatniego) etapu budowy dużego ośrodka sportowego w Świlczy pod Rzeszowem. Składa się na niego budynek usługowy (usługi w zakresie sportu i rekreacji), część zamieszkania zbiorowego, dwie hale sportowe i infrastruktura towarzysząca. Obiekt zaprojektowała pracownia Urban Project, a jego inwestorem jest Centrum Ubezpieczeń i Turystyki Marek Piskur. Ośrodek stanie na działce o powierzchni 1,73 hektara.
reklama

- Jako firma branży generalnego wykonawstwa specjalizująca się m.in. w obiektach sportowo-rekreacyjnych mamy dużą satysfakcję, że bierzemy udział w tym projekcie, ponieważ zawiera się w nim pewne przesłanie  – mówi prezes Moris Polska Maurycy Bryła, który dodaje – Jest to obiekt bardzo duży i wielofunkcyjny, łączący w sobie sport, rekreację i odnowę biologiczną. Te właśnie sfery ludzkiej aktywności, a zarazem biznesu, zostały najmocniej dotknięte lockdownem i wszelkimi innymi obostrzeniami pandemicznymi, a co za tym idzie wymiernymi stratami. Cieszymy się, że w Świlczy bierzemy udział w przedsięwzięciu, które pokazuje, iż mimo niełatwych uwarunkowań sanitarnych panuje wśród inwestorów wiara, że nadejdą w końcu czasy normalnej aktywności obiektów sportowo-rekreacyjnych.

Powierzchnia zabudowy budynku usługowego wynosi 2777 mkw., przy kubaturze 38 706 m³. Będzie to obiekt pięciokondygnacyjny z czterema kondygnacjami nadziemnymi i jedną podziemną. Będzie się składał z dwóch części odmiennych konstrukcyjnie. Budynek ten został zaprojektowany w układzie litery „L”. Łączy się on z parterowym budynkiem hali sportowej zaprojektowanej na planie prostokąta. Powierzchnia zabudowy hali wynosi blisko 5000 mkw. przy kubaturze 61 523 m³. Pomieści ona m.in. salę gimnastyczną o powierzchni blisko 700 mkw, boisko wielofunkcyjne, a w tym pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej „Orlik” i dwie ściany wspinaczkowe. W części budynku wielofunkcyjnego zlokalizowano baseny, spa, łaźnię parową, saunę suchą i grotę śnieżną.

     -Spośród zadań I etapu budowy realizujemy obecnie roboty żelbetowe konstrukcji  – mówi dyrektor ds. inwestycji Moris Polska Tomasz Chmiel.

- W styczniu rozpoczniemy etap II i w jego ramach początkowo zaczniemy prace przy instalacjach sanitarnych i elektrycznych. "Wzorcownia Ruchu"stanowi jedną całość, niemniej jest to obiekt zróżnicowany konstrukcyjnie. Budynek usługowy ma konstrukcję żelbetową, natomiast hala sportowa to klasyczna konstrukcja stalowa

– dodaje Tomasz Chmiel.

     Oba budynki tworzą nowoczesną zwartą bryłę wzbogaconą dodatkowo podziałami na elewacji. Wejście główne do budynku usługowego zaprojektowano od strony północnej, a dodatkowo jest ono akcentowane w bryle budynku przez podcień. Wejście główne do hali sportowej zaprojektowano w elewacji wschodniej.

 - O skali inwestycji świadczy fakt, że fundament w technologii białej wanny pochłonął 1000 m³ betonu i 120 ton stali  – relacjonuje Wojciech Marasik, kierownik projektu z ramienia Moris Polska.

- Przebieg robót zawdzięczamy wyłącznie naszym metodom zarządzania, ponieważ na rynku – oprócz dużych skoków cen stali i innych materiałów budowlanych – występują także ich braki i nierytmiczność dostaw. Zjawiska takie, wcześniej rzadko w Polsce spotykane, wymagają wdrażania specjalnych metod planowania i zarządzania procesem budowlanym. Stan surowy zamknięty obiekt osiągnie w kwietniu przyszłego roku – podsumowuje Wojciech Marasik.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama