Reklama

Reklama

Milionowe wsparcie dla rzeszowskich szkół zawodowych

Opublikowano: 9 lipca 2021 10:31
Autor: | Zdjęcie: WUP w Rzeszowie

Milionowe wsparcie dla rzeszowskich szkół zawodowych - Zdjęcie główne

na zdjęciu od lewej Tomasz Czop - dyrektor WUP oraz Konrad Fijołek - prezydent Rzeszowa | foto WUP w Rzeszowie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów Blisko 4,5 miliona złotych dotacji otrzyma Rzeszów na realizację drugiej edycji programu „Rzeszowskie szkoły zawodowe otwarte na rynek pracy – edycja 2”. Pieniądze pomogą w rozwoju oferty edukacyjnej dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Celem programu „Rzeszowskie szkoły zawodowe otwarte na rynek pracy – edycja 2” jest wzrost jakości kształcenia i poprawa jakości szkolnictwa zawodowego w rzeszowskich szkołach. Do dotacji zakwalifikowało się dziewięć placówek: Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół nr 2, Zespół Szkół nr 3, Zespół Szkół Gospodarczych, Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Elektronicznych, Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości, Zespół Szkół Technicznych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego.

CZYTAJ TAKŻE:
PIJANY JEŹDZIŁ SAMOCHODEM PRZED SZKOŁĄ! MIAŁ PONAD TRZY PROMILE! >>>


- Program to dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb regionalnego rynku pracy, a także przygotowanie szkół i nauczycieli do prowadzenia nauczania w formie zdalnej w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju związaną z pandemią koronawirusa.

– tłumaczy prezydent Konrad Fijołek.

Całkowity koszt programu to nieco ponad 4,98 mln zł. Miastu udało się zdobyć potężne dofinansowanie do tego przedsięwzięcia: 4,235 mln zł z Unii Europejskiej, ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 oraz prawie 250 tys. zł z budżetu państwa, w ramach działania 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego. Program realizowany będzie do końca czerwca 2023 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.